Avatud õppetundide kool on meie teine ​​kodu. Õpetajate ülikoolid

"Meie kool on meie teine ​​kodu"

Eesmärgid:

    Elage meelde huvitavaid hetki koolielust.

    Aidata realiseerida klassiruumi individuaalseid ja kollektiivseid saavutusi.

    Määrata kooli ja klassi roll lõpetajate elus, igaühe panus koolikogukonna ellu ja arengusse.

    Liiguta

    Õpetaja:Tere pärastlõunast…………… Täna viime läbi oma viimast klassitundi pealkirjaga “Meie kool on meie teine ​​kodu”. Sellel tunnil otsustasime rääkida meist, mida oleme saavutanud, kui hästi me üksteist tunneme, millised mälestused teile koolist jäävad ja mida kool teile on andnud.

    Kooliaastad lendavad kiiresti ja meie oleme juba lõpusirgel. Meil on ees vaid kaks kuud kooli ja lõpueksamid, seljataga on kogu koolielu

    Vaatame üksteisele otsa, naeratame üksteisele ja alustame oma klassitundi.

    Õpilane:

    Mis iganes sa elus saad,

    Kui sa vaid väsinud poleks

    Avage ja olge üllatunud

    Võitma, mitte alluma.

    Uskuge imedesse, uskuge inimestesse

    Ja muidugi naerata!

    Õpetaja:Avame oma perealbumi ja albumi esimese lehekülje - Klassi visiitkaart.

    Toimub slaidiseanss – fotod klassist, klassijuhatajast, õppealajuhatajast, saavutustest, puhkusest. Muusika mängib.

    Õpilane:

    See tunduks üks ja sama

    Mis päev, mis aasta,

    Aga jälle, nagu lapsepõlves, oleme mures

    Veel üks päev saabumine.

    Iga õppetund, iga kohtumine

    Väärtuslikum kui kõik panused maa peal.

    Iga koolihetk on ju märgistatud

Selle ainulaadsus.

Õpetaja:

Koolielu on nagu teadmiste redel. Tõused aina kõrgemale – ühelt astmelt teisele, raskemaks. Kõik raskused saime üheskoos üle. Õppisime loodusteadusi ja õppisime olema sõbrad. Lõppude lõpuks on peamine, et igaüks teist saaks headeks, lahketeks inimesteks.

Ja nüüd mina Kutsume teid rännakule läbi meie koolimaa, meie kodukooli. See on ainulaadne, sellel on rikkalik ajalugu, milles on tihedalt põimunud ajaloo huvitavaimad leheküljed. Kool säilitab endiselt oma eripära. Pöördume ajaloo poole.

Kooli peamised saavutused

Meie kool on:

Uuenduslikke haridusprogramme tutvustavate õppeasutuste konkursi võitja - 2007. aastal;

Riikliku registri "Venemaa juhtivad õppeasutused - 2010" liige;

Võiduhimulise teatejooksu võitja, tänu koolimuuseumile "Glory";

Võitja riiklikus projektis "Haridus" - "Venemaa parimad koolid".

Meie kool on vabariigis ainuke kool, kus asub "Hiilguse muuseum", millest sai koduloo- ja otsingumeeskonnaga "Patriot" isamaalise kasvatuse Peeter.

Iga päev tulevad meie kooli õpetajad ja õpilased. Neil on üks ühine ülesanne – me peame hoolitsema selle eest, et kõik poisid ja tüdrukud saaksid tõelisteks inimesteks: targad, haritud, töökad, õnnelikud ja kasulikud ühiskonnaliikmed. Nad lahendavad selle probleemi koos, kuid erineval viisil: ühed õpetavad, teised õpivad.

Meie kool on meie teine ​​kodu, sest seal veedame suurema osa ajast, siin õpime sõprust looma, siin saame teadmisi. Tahame, et meie koolist saaks särav soovist täiendada oma teadmisi ja oskusi, soe lahkest suhtumisest üksteisesse!

Õpilane: Igal lapsepõlvel on oma aadress.
Pärast temaga lahkuminekut saame küpsemaks.
Ja meie lapsepõlv jääb rändama
Minu väikese kooli seinte vahel.

Õpilane: Tee viib meid aina kaugemale
Te ei saa oma kooliaastaid tagasi anda, te ei saa neid unustada.
Ja täna tahame natuke
Et olla kurb koos sinuga mineviku pärast.


Õpilane: 11 aastat tagasi tulime kooli silmad pärani, oodates imet. Olime nagu tühjad valged lehed, millele teie, meie vanemad ja õpetajad, kirjutasite oma teksti, lõite inimese.

Õpilane:Meie tee ei olnud roosidega üle puistatud, sest nende jaoks polnud ruumi. Selle koha hõivasid: Petšorini otsingud ja Tatjana kannatused, süntaks ja kirjavahemärgid, bikvadraatvõrrandid ja Pythagorase järgi nimetatud kolmnurgad.

Õpilane: Perioodilisustabel ja see õnneõun, mis kukkus mõtlevale Newtonile pähe. Ja ka mandrid ja ookeanid, lahingud ja lahingud, krossijooksud ja võidusõidud.

Õpilane:Meie põhiülesanne on kõik need aastad olnud teadmiste puu otsast söömine. Maitsesime seda ja mõnel meist oli seedehäired.

Õpilane:Püüdsime hävitada teaduse graniidist vundamenti ja selle tulemusena närisime sellesse oma ühiste jõupingutustega tohutu augu. Seal, kus passaattuuled meile pidevalt peale puhusid, on paljudel meist krooniline nohu.

Õpilane:Ja kõigest sellest hoolimata oleme ikka sama rõõmsad ja rõõmsameelsed kui 11 aastat tagasi. Sellesse 11 aastasse mahtus terve elu.

Õpilane:See elu oleks igav ja rõõmutu, kui meiega ei oleks kaasas meie vanemad ja õpetajad – usaldusväärsed seltsimehed, suurepärased nõuandjad.

Õpilane:Mis olid meie kasvamise suunavaks ja suunavaks jõuks. Nad püüdsid jäljetult oma hinge meie sisse valada.

Õpetaja: Esimene abiline edu saavutamisel täna on kooli õpetaja kes aitab teil omandada teadmisi konkreetses valdkonnas, valmistab teid ette iseseisvaks eluks ja annab nõu teie jaoks rasketel aegadel.

Iga päev esimese õpetajaga suheldes õppisid lisaks kooli õppekavale lihtsaid tõdesid...

Et hommikul poleks paha mõte õigel ajal tundi tulla...

Et sa ei peaks kirjutama oma lauale ega kätele, vaid ainult vihikusse...

Et sa ei saa olla vanemate vastu ebaviisakas, aga lapsi tuleb kindlasti kaitsta...

Ja palju muid tarkusi, mida haritud inimene teadma peaks.

Kes oli teie esimene õpetaja? Mida saate meile tema kohta rääkida?

Õpilased: Esimese õpetaja lugu

Õpilane:Alguses oli esimene õpetaja meie jaoks koolis kõige tähtsam inimene.

Õpilasedisegi maal! Veel tähtsam kui president!

Õpilane:Siis saime teada, et koolil on direktor.

Õpilane:Ja midagi sõltub ka temast.

Õpilane:Jah, mitte ainult mõned asjad, vaid praktiliselt kõik!

Õpilane:Aknad, uksed, lauad...

Plakatid, tahvlid, kaardid...

Elektripirnid.
Ja õpilaste lõunasöögid.
Õpilane:Õpetamise meetod

Ja sanitaarseisund.

Nii õppimine kui käitumine.

Ja meie hea tuju -

Koos:Kõik oleneb lavastajast!

Õpilane: Arva ära, mis oli koolis kõige hullem?
Õpilane: No muidugi, minge koos õppealajuhatajaga vaibale!

Õpilane: Kui lõhkusime akna või kui põgenesime algebratesti eest.
Õpilane: Või kui nad viisid läbi volitamata keemiakatseid.
Õpilane: Kõik lõppes õppealajuhataja kabinetis!

Õpilane:Õppealajuhataja loob koolis ilma, sellest sõltub koolikliima!

Õpilane:Ja oleme tänulikud, et meie kooli kliima oli meile soodne.

Õpilane:Ja et ilm meie 11 kooliaasta jooksul oli soe ja päikeseline!

Õpetaja:Kasvasite iga aastaga suureks, saite järjest targemaks, nii et nüüd kontrollime, milliseid teadmisi olete 11 aastaga omandanud.

Üldised teemad

    Miks visatakse õpilane klassist välja? (Uksest väljas.)

    Milleta inimene elada ei saaks? (Nimetu.)

    Mis oks puul ei kasva? (Zheleznodo kiimas.)

    Mille tegemisest sa elu lõpuni ei väsi? (Hingake.)

    "Kool on kodu"

    Mitu akent on esimese korruse koridoris?

    Mitu fotot on “Meie uhkuse” stendil?

    Mitu ust on meie koolis?

    Milline kontor on pindalalt suurim?

    Mitu lauda on ajalootoas?

    Mitmest astmest koosneb teisele korrusele viiv trepp?

    Kelle portreed kaunistavad keemia- ja bioloogiaklassi seinu?

    Mitu trepiastet on kooli ees?

    Meie õpetajad

    1.Millal on teie esimese õpetaja sünnipäev?

    2.Kui vana on meie kooli direktor?

    3.Nimeta oma klassijuhatajad?

    4. Mis värvi on matemaatikaõpetaja silmad?

    5. Mis on füüsikaõpetaja hobi?

    6. Millisel õpetajal on sinu arvates kõige ilusam hääl?

    Õpilane:Õpilaste soovid õpetajatele

    Õpetaja:Hästi tehtud! Võib öelda, et koolist on tõesti saanud sinu kodu.

Peale esimese õpetaja, direktori ja õppealajuhatajatemeie koolis on teisigiõpetajad, kes on andnud palju aastaid ja vaevanoorema põlvkonna haridus, sealhulgas teie.

Õpilane:Mida saame oma õpetajatelt täiskasvanuks saamise teel kaasa võtta? Mis on meie õpetajate juures parim?

Võtame vastu otsuse._________________________

Rangus__________________________________________________

Lisame mõned ajud___________________________________________________

Ja ka lahkus_______________________________________________________

Ja --------- kõik niimoodi, niimoodi. Lisame tema ilu.

Tõsisus võta see ______________________________________

Ja huumor, ärge unustage huumorit. Võtame selle ________________________________________

Ja kergus _________________________________________________________________

Lisame veidi pipart _______________________________________________________

Ja nutikus ____________________________________________________________

Aga kuidas oleks ilma programmeerimisoskuseta?

Haarame selle aadressilt ______________________________________________________________________

Otsustatus _______________________________________lisama.

Lisame veel kergust, alates ________________________________________________________

Originaalsus _____________________________________________________________

Inglise keele oskus alates ______________________________________________

Ja lõpuks vastutus __________________________________________.

noh, see tundub olevat.

Niisiis, meie klass on nüüd kõige rohkem

ainulaadne

Intellektuaalne,

sõbralik,

lahke,

Töökas,

tagasihoidlik,

naljakas,

organiseeritud,

Igasugust kiitust väärt

Imeline klass.

Õpetaja:Kogu teie 11 aasta jooksul, alates sünnist, olid teie kallid abilised, kes teid armastasid... teie vanemad, kes muretsesid kõigi ebaõnnestumiste pärast, rõõmustasid edu üle ja on nüüd valmis kõiges aitama...

Kallid vanemad! Ma ütlen teile oma õpetaja "aitäh" teie laste eest. Nad teavad, kuidas käituda, nad on hästi kombeks ja mis peamine, nad on lahked ja avatud. See on sinu teene. Olen teile selle eest väga tänulikSina ja mina oleme alati olnud sarnaselt mõtlevad inimesed. Tõenäoliselt seetõttu ei olnud teie lastega probleeme. Aitäh.

Nüüd kuulame üht tähendamissõna.

Elu laev.

Ja pidage meeles viit lihtsat reeglit:
1. Vabasta oma süda vihkamisest – anna andeks kõigile, kelle peale sind solvasid
2. Vabasta oma süda muredest – enamik neist on kasutud.
3. Ela lihtsat elu ja hinda seda, mis sul on.
4. Anna rohkem.
5. Oodake vähem.

Minu käes näete ümbrikut, millele on kirjutatud “Minu unistused on minu lootused” 2016-2021, kirjutage oma unistused ja pange need sellesse ümbrikusse. Kohtume viie aasta pärast ja vaatame, mis teie elus on juhtunud.

Soovin teile head, soovin, et valiksite elus oma tee, et teie elu tooks inimestele rõõmu. Elage seda ausalt ja väärikalt. Ja veel üks asi – ärge kunagi unustage kooli, mis teid kokku tõi.

Kurvad lahkumineku hetked,
Aga me ei hakka nüüd nutma.
Kõik on taga: põnevus, ootusärevus,
Ja ma tahaksin mälestuseks öelda:
"Kogu tee on see, mille me koos läbisime,
Kõndides mööda järske treppe üles,
See jääb mulle kauaks meelde, ausalt!
Sajandiks sai teist minu perekond.
Olen sind kõik need aastad nautinud,
Ma andsin sulle kogu oma hinge,
Nagu ema, imetlesin oma lapsi,
Mul olid sinu vastu õrnad tunded.
Tänan teid aususe eest,
Sinu siiruse eest. Kannatlikkust.
Nende silmade eest, mis mind vaatasid,
Kahtlemata kõigest aru saamine.
Igaühel teist on oma tee,
Ükskõik millise tee valite.
Ootan teid kõiki kooli ukse taga
Avatud, puhta hingega."

Õpilased: Meie kallid õpetajad!

Meie teekond läbi elu on just alanud,
Aitäh – algas nagu pidi.
Soovime teile tervist ja õnne,
Õpilased – tublid ja kuulekad!

Aitäh, kallid õpetajad,
Lahkuse ja kannatlikkuse eest,
Rahu unustamise eest,
Andsid oma hinge kahtlemata,

Teema: Kool on meie teine ​​kodu. Õpilase õigused ja kohustused

Sihtmärk: 1. Andke terviklik ettekujutus mõistest "kool" ja kõigest

mis sellega seotud on.

2. Kaaluge õpilaste käitumisreegleid koolis.

3. Selgitada välja kooliõpilaste põhiõigused ja -kohustused.

4. Edendada teiste õiguste austamist;

Tunni käik:

Kuulake mõistatust, mida see ütleb?

Maja seisab

Kes sinna siseneb -

Ta omandab selle mõistuse.

Mis see on?

Kool

Tunni teema on “Kool on minu teine ​​kodu”.

Miks teie arvates kooli nimetatakse teiseks koduks?

Mäng "Assotsiatsioon"

Klass on jagatud kahte võistkonda. Osalejad jooksevad kordamööda õpetaja juurde ja kutsuvad esile seost sõnaga kool. Mängu võidab meeskond, kes nimetab viimase ühenduse.

Õpetaja:- Poisid, kas te teate koolis kehtivaid reegleid?

Meenutagem põhilisi käitumisreegleid koolis?

Koolis käitumisreeglid:

1. Klassi sisenedes öelge õpetajale ja oma sõpradele tere.

2. Kui jääd tundi hiljaks, vabanda ja küsi luba oma kohale minna.

3. Tunnis kuulake tähelepanelikult, vastake, täitke kõik ülesanded.

4. Ära tõmba oma vestlustega naabrite tähelepanu kõrvale.

5. Söögitoas peate olema vaikne, mitte hüppama ja söömise ajal järgima etiketireegleid.

6. Vahetunni ajal ärge suruge oma kaaslasi, ärge tülitsege.

Loopõhine rollimäng

Klass on jagatud väikesteks rühmadeks. Igale rühmale antakse ülesanne. Viie minuti pärast läheb iga rühm kordamööda laua juurde, mängib olukorda välja ja tõestab oma seisukohta.

Olukord nr 1. Poiss ja tüdruk jäid tundi hiljaks, tervitasid õpetajat ja läksid oma kohtadele.

Olukord nr 2. Õpetaja kutsus õpilase tahvli juurde. Ta tõusis lärmakalt püsti ja kahlas tahvli poole, puudutades teel vihikuid ja õpikuid.

Olukord nr 3. Kaks õpetajat räägivad. Mööda läheb õpilane ja ütleb: "Tere, Marina Petrovna."

Olukord nr 4. Tüdruk vajas klassis joonlauda. Ta küsis valju häälega oma sõbralt, kas tal on joonlaud, ja tõusis siis püsti, läks, võttis joonlaua ja istus siis maha.

Olukord nr 5 Õpetaja selgitab tunni teemat, sel hetkel tõstab õpilane käe ja esitab küsimuse.

Olukord nr 6 Kaks õpetajat vestlevad vaheajal. Nende juurde tuleb õpilane ja kurdab, et klassikaaslased solvavad teda.

Kuulake A. Barto luuletust "Kärbes".

Alyosha on rõõmus: kevad on tulnud,

Aed on soe ja kuiv,

Ja klassiruumis akna lähedal

Kärbes sumiseb täna.

Ta hakkas lendu vaatama:

Ta lendas läbi akna,

Seejärel istub ta märkmikule,

See on kriiditükil.

Ta on otse laes

Lendamine eredas valguses

Ja ta läheb jalgsi alla

Seinalehe järgi.

See roomas mööda õlikangast,

Sattusid aabitsasse

Tal on oma äri

Ja teie mured.

Kärbes põgenes kergelt,

Ja nüüd pole tal hea tuju -

Märkus päevikusse

Selle kärbse pärast!

Kas Lyosha on süüdi?

Kärbes on süüdi!

Nüüd tormas ta aeda,

Kuhugi läinud...

Millal oma süüd tunnistada

Mul ei ole piisavalt vaimu

Võite süüdistada kärbest:

"Süüdi on kärbes!"

Millest see luuletus räägib?

Mida saate Lyosha käitumise kohta öelda?

Kas õpetaja tegi Lyoshale päevikus õiglase noomituse?

Mõistatused

Õpetaja laual on “võlu” kirst “kooli” mõistatustega. Lapsed tulevad kordamööda õpetaja laua taha, võtavad rinnast mõistatuse ja vastavad küsimusele.

1. Seal on maja,

Kes sinna siseneb -

See mõistus võidab.

Kool

2. Must-valgelt

Nad kirjutavad aeg-ajalt.

Pühkige lapiga -

Tühi leht.

Tahvel

3. Valge veeris sulas,

Ta jättis tahvlile jäljed.

Kriit

4. Seal on imeline pink,

Sina ja mina istusime sellel.

Pink juhib meid mõlemaid

Aastast aastasse, klassist klassi.

Laud

5. Kas ma olen puuris, siis olen rivis.

Kirjuta minust!

Saate ka joonistada

Mida ma?

Märkmik

6. Olen märkmikus

Kaldus ja sirge.

Selle teises tähenduses

Olen joonestuslaud.

Ja lõpuks, mõnikord

Panen kõik ritta.

Joonlaud

7. Selles kitsas kastis

Leiad pliiatsid

Pliiatsid, sulepead, kirjaklambrid, nupud,

Mida iganes hingele.

Pliiatsikarp

7. Arvake ära, mis see asi on:

Terav nokk, mitte lind,

Selle nokaga ta

Külvab – külvab seemneid.

Ei põllul, mitte aias -

Teie märkmiku lehtedel.

Pliiats

Loominguline ülesanne "Uus ajakava"

Ühel päeval määrati ühte kooli uus direktor, kes otsustas koolis kõik ümber teha. Ja ta hakkas koolitundide nimedest kõike ümber tegema – ta oli vanadest nimedest kohutavalt väsinud. Nii tekkis kooli tunniplaani “värvide määrimine” ja “kirjade kirjutamine”...

Aidake rõõmsameelset direktorit ja mõelge tundidele välja vähemalt kolm nimetust, näiteks matemaatika, muusika, kehaline kasvatus, tööjõud, vene keel.

Kehaline kasvatus

Psühhotreening

Kõik seisavad ringis. Naabrile silma vaadates peate ütlema: "Ma austan teie õigust turvalisusele ega löö teid." Vestluskaaslane noogutab pead, tänab ja ütleb naabrile (mäng käib ringis): "Ma austan teie õppimisõigust ega sega teie tähelepanu tunnis..."

Harjutus "Kogu vanasõna"

Ülesanne: koguda üksikutest sõnadest vanasõna.

1. Raamatus ei otsita mitte tähti, vaid mõtteid.

2. Teadmised, mitte vesi, ei voola iseenesest suhu.

3. Kuld tuleb maast ja teadmised raamatutest.

4. Lind on oma sulgedest punane ja mees on õppides punane.

6. Maailma valgustab päike ja inimest valgustavad teadmised.

7. Häbi pole mitte teada, vaid häbi mitte õppida.

8. Õppimine on valgus ja teadmatus on pimedus.

9. Lugemine on parim õppimine.

10. Inimene ei eksi õppimisega.

Õpetaja - Mis on seadus? (Reeglid, mille järgi inimesed elavad.)

Mis õigused teil on? (Eluks, perekonnaks, õppimiseks.)

Kõik algab õigusest elule. See on esimene samm tuleviku suunas. Kuid see õigus ei olnud alati nii. Muistses Spartas visati nõrgana sündinud laps kaljult kuristikku. Pariisis anti vanasti lapsi, kes olid vanematele koormaks, vaestele.

Olukorra arutelu

Meenutagem muinasjuttu G.Kh. Anderseni "Inetu pardipoeg". Kas kõigil linnuaia elanikel olid samad õigused?

Miks nad väikest pardipoega solvasid? (Ta ei olnud üldse nagu teised.)

Kas inimestel on õigus niimoodi kohelda inimest, kes pole nahavärvilt, välimuselt, kostüümilt ega räägi teist keelt?

Miks jänes muinasjutus “Rebane ja jänes” kibedasti nuttis?

Küsimused

Miks te ei saa oma kaaslastele hüüdnime anda?

Miks ei võiks võõrastega reisile minna?

Miks ei saa pööningutel ja keldrites mängida?

Mida teete, kui keegi tuleb teie välisukse taha ja palub teil telefonikõne tegemiseks sisse lasta?

Kuidas käitute, kui teie ja teie vanemad olete teineteisest ilma jäänud?

Kes kaitseb teie õigusi? (Osariik.)

Kuidas kaitsta oma õigusi eakaaslastega suheldes? (Ole sõbralik.)

Milliseid õigusi peate inimese jaoks kõige olulisemaks?

Teine õpilase kohustus on hoolitseda oma asjade ja koolitarvete eest.

Lõpeta lause

Õpilased lõpetavad lausete lõpud:

Koolis pean...

Koolis on mul õigus...

Kodus pean...

Kodus on mul õigus...

Tänaval pean...

Tänaval on mul õigus...

Kuidas mõistate väljendit "eksimisruum"? (Laste ütlused.)

Mõelge sellele: kas on inimesi, kes ei tee vigu? Milliseid vigu sa ise teed? (Laste vastused.)

Kuidas mõistate väljendit "vigadest õppimine"?

Järeldus

Vigu teha on okei. Me õpime vigadest. Peaasi on õppida oma vigu edaspidi mitte kordama.

Kodutöödest rääkides

Igal pereliikmel peavad olema püsivad töökohustused kogu pere eest. Pidage meeles ja rääkige meile, milliseid kodutöid teie lähedased teevad: ema, isa, vanaema, vanaisa, vend jne (Kuulake laste vastuseid.)

Kellel teist on kodus oma kohustused? Mida sa teed?

(Lapsed loetlevad ülesanded, mida nad majas täidavad.)

Tehke kokkuvõte.

Näidiskohustused

Korteri hooldus. Kõigi pereliikmete üks koduseid kohustusi on korteris mugavuse loomine. Hubane, puhas, korras korter pakub naudingut selle välimus parandab meeleolu, produktiivsust ja pikendab eluiga.

Saate aidata oma vanematel põrandat pesta ja tolmu pühkida.

Kui teete jama, koguge prügi kokku ja pühkige põrand.

Hoidke oma tuba korras.

Toidu valmistamise ja söömisega seotud reeglid

Tea, kuidas katta lauda, ​​istuda õigesti laua taga, kasutada söögiriistu ja süüa viisakalt.

Pese enda järel nõud.

Oskab toitu valmistada (lihtsad toidud: salat, munapuder, tee ja muud).

Iseteenindusega seotud reeglid

Hoidke oma juukseid lõigatud, kammitud või punutud.

Kontrollige, kas teie ülikond või kleit on korras ja kas teie kingad on puhtad. Kontrollige, kas kõik nööbid on paigas, vajadusel õmblege nööp.

Koolist või jalutuskäigult tulles riputage ülikond riidepuudele, eemaldage tolm jalanõudelt pintsliga või peske neid. Kui teie saapad on märjad, kuivatage need. Määri kuivanud kingad spetsiaalse kreemiga.

Tea, kuidas pesta taskurätikut ja sokke.

Tea, kuidas parandada riietes väikseid auke ja õmmelda nööpe.

Tee oma voodi, korista tuba ja tuuluta seda enne magamaminekut ja pärast magamaminekut, enne kodutööde tegemist.

Hoidke oma tööruum kodus korras. Pärast tunde ja mänge pange raamatud ja mänguasjad oma kohtadele ning pange kõik tundideks vajalik oma seljakotti.

Järeldus . Need, kes on õppinud palju ise tegema, ei ole kunagi teistele koormaks ega tunne end abituna. Koolis õppides peate valdama kõiki iseteenindus- ja majapidamistöid, et saaksite end täielikult teenindada.

Kokkuvõtteid tehes

Millised õigused on õpilastel?

Millised on kohustused?

Milliseid koduseid kohustusi saate juba enda kanda võtta?

Õpetaja: Kool on sinu teine ​​kodu. Veedate selles suurema osa päevast. Kool mitte ainult ei anna väärtuslikke teadmisi, vaid õpetab looma suhteid inimestega, kohtlema täiskasvanuid lugupidavalt, suhtlema kaaslastega ja võitma sõpru. Ja sinu edasine elu sõltub suuresti sellest, kuidas sa ennast koolis tõestad.

Enese tundmine
Teema: teel headuse poole

Eesmärk: paljastada mõiste "heatahtlikkus" olemus, süvendada õpilaste teadmisi sellistest mõistetest nagu "heatahtlikkus", "inimlikkus", "halastus", "lahkus", "korralikkus", "tundlikkus"; maandada sisepingeid “liivakunstiteraapia” harjutuse abil.
Ülesanded:
Hariv – õpetage õpilasi arutlema, küsimusi esitama, üksteist kuulama ja kuulma ning oma vastuseid mõistlikult konstrueerima.
Arendav - arendada õpilaste võimet oma tegevust kontrollida, õpetada neid elus moraalikontseptsioone rakendama, arendada suhtlemis- ja kuulamisoskusi ning tutvustada neile sõnakunsti; kujundada sõbralik suhtumine inimestesse ja üksteisesse.
Hariduslik – kõrge moraali, inimlikkuse, heategude tegemise soovi sisendamine.
Varustus: esitlus “Kindness”, video “Kind Heart”, materjal harjutuse “liivakunstiteraapia” sooritamiseks, karp, “Headuse korv”, karikakrad

Tundide ajal.
Tervitused
Õpetaja:
- Tere kutid! Meil on täna ebatavaline õppetund. Meie tunnis on külalisi, tervitage neid.
2. Rõõmu ring
- Poisid, seisame oma sõbralikus, lahkes ringis, tervitame üksteist ja soovin kõigile lastele õnne ja headust alates hommikust!
(kutid annavad üksteisele südamed ja ütlevad häid soove)
3. Harjutus “Karp üllatusega” (muusika hingele) Olen teile valmistanud ootamatu üllatuse. Vaadake seda ja näete, mis on kõige väärtuslikum. (Iga laps vaatab kasti ja näeb oma peegelpilti.) Mida sa siis nägid? (peegel) Kas sa nägid seda peeglist? (sinu peegeldus, sina ise) Keda üllatab see, mida nad näevad? Miks? (laste vastused) Kuni me ei ole õppinud armastama iseennast sellisena, nagu me oleme, ei ole meile määratud armastada teisi inimesi. See tähendab, et me ei saa teistele inimestele õnne ja lahkust kinkida.
Sissejuhatus teemasse.
Õpilane:
Kõik inimesed vajavad lahkust
Olgu häid rohkem.
Pole asjata, et nad ütlevad, kui kohtume
"Tere pärastlõunal" ja "Tere õhtust".

Ja see pole meil asjata
Soovib "Tere hommikust."
Headus on ammusest ajast
Inimese kaunistus

Täna on meil ebatavaline õppetund – lahkuse, armastuse, sõpruse õppetund. Räägime lahkusest ja heatahtlikkusest. See tähendab, et me räägime sellest, kuidas inimene suhestub inimese, looma, loodusega.
Meie tunni teema on “Headuse teel” 1. slaid
Mis on see "lahkuse" mõiste? (laste vastused) 2. slaid
LAHKUS – vastutulelikkus, emotsionaalne suhtumine inimestesse, soov teistele head teha.
-Esimene samm lahkuse poole on hea sõna. Meenutagem võlusõnu.
5. Mäng “Ütle sõna” Slide 3 Isegi jääplokk sulab soojast sõnast (aitäh) Vana känd läheb roheliseks, kui kuuleb.. (tere pärastlõunal) Poiss, viisakas ja arenenud, Räägib, kui. koosolekul. (tere) Kui meid narritakse naljade pärast, ütleme (vabandust, palun) Nii Prantsusmaal kui ka Taanis Nad jätavad hüvasti (hüvasti) - Tead võlusõnu. Mis teie arvate – millest sõltub nende tugevus? - Võlusõnade jõud sõltub sellest, kuidas neid täpselt öeldakse, mis häälega - rahulik ja sõbralik või ebaviisakas ja ebaviisakas. Jämedalt öeldes lakkavad nad olemast maagilised. 6. Lahkus
- Kuidas mõistate sõna LAHKE?
Heatahtlikkus on inimese soov olla avatud teistele inimestele, soovida teistele head slaid 4
Jah, poisid, teil on õigus, öeldes, et see mõiste koosneb kahest sõnast: soov ja hea.
- Millist inimest võib nimetada heatahtlikuks? (Inimene, kes kohtleb teisi armastusega. Peate uskuma, et enamik inimesi teie ümber on lahked, siirad ega soovi teile valu ega kahju)
7. Tsitaat õppetunni slaidilt 5 "Hea kavatsus on pool õnnest." Rahvatarkus
- Kuidas sa neist sõnadest aru saad?
Õpilane:
Ja kuidas me vajame häid sõnu hing, hoiustatud, kuni saabub aeg, et neid saaks rääkida just sel tunnil, kui teised neid vajavad.

8. Vaata videot “Kind Heart”
- Oma muljeid jagavad poisid, kes olid “Vanemate ja puuetega inimeste kodus”.
- Me kõik tegime heateo - kinkisime oma kätega tehtud õnnelinnu.
- Kui inimene teeb teistele inimestele häid tegusid, tunneb ta ennast hästi ja rõõmustab.
9 . Töö õpiku järgi. Lk.59 Loo lugemine
- Miks teie sõbrannad ütlesid, et nad on kõiges ühesugused?
- Miks ema Sonya hukka mõistis - Kas Sonya käitumist oma sõbra suhtes võib nimetada ebasõbralikuks?
- Mida teie teeksite sellises olukorras?
10. Loominguline tegevus "Olgu alati päikest!"
Teeme üksteisele kingituse “Head päikesepaiste”.
- Teeme harjutuse nimega “liivakunstiteraapia”, st. värvime liivaga. Kõigi töölaual näete plastpinda ja liiva. Mõelge, millist joonistust soovite teha. Seejärel võtame liiva rusikasse, valame aeglaselt ja kasutame sõrmi kujutise tegemiseks. (muusika helid)

Andke oma töö oma lauakaaslasele, öeldes häid soove.
- Mida sa tundsid, kui tegid suurepärast tööd?
11. Harjutus “Headuse korv”
- Ja nüüd kogume teie ja mina headust korvi. Soovitan kirjutada karikakratele üks hea sõna ja viia see korvi.
12. Ring "Südamest südamesse"
- Naeratagem üksteisele, proovige olla lahked. Lõppude lõpuks on head tegemine suurepärane ja laulame kõik koos laulu

Laulu “Headuse teel” esitus.

Õpetaja:
Ükskõik, kuidas elu möödub, ärge kahetsege oma päevi, tehke inimeste õnne nimel heategu. Et süda põleks ja pimeduses ei hõõguks, tehke heategu - nii me maa peal elame.

Šadrina Jelena Vladimirovna

KSU "SS nime saanud. Lermontov"

enesetundmise õpetaja.

Eneseleidmise tunniplaan.

Kool : KSU "SS nime saanud. Lermontov" kuupäev__________________, nr 7 -1.

Teema: "Kool on meie ühine kodu."

Väärtus: mõistmine, vastutus.

Omadused: sõbralikkus, lahkus.

Õpetaja : Shadrina E.V.

Klass: 2, õpilaste arv:12

Sihtmärk: üldistada õpilaste ettekujutusi koolist ja koolisõpruse väärtusest. Ülesanded: paljastada mõistete “koolimaja” tähendus; arendada soovi omandada teadmisi, olla uudishimulik, õppida rohkem;kasvatada hoolivat ja lugupidavat suhtumist kooli, lugupidavat suhtumist õpetajatesse ja klassikaaslastesse.

Vahendid

Muusika lõõgastumiseks “Liblikad”, helisalvestus laulust “Mida nad koolis õpetavad” (sõnad M. Pljatskovski, muusika V. Šainski),

“Tarkuse märkmik”, video “Nad õpetavad koolis”,V. Leikini luuletus “Mõtteid kooliteel”,värvilised ringid, küsimustega lehed, kaardid kooliainete nimetustega.

Tundide ajal

Aja organiseerimine. Psühholoogiline meeleolu.

Palun istuge mugavalt ja hoidke selg sirge. Ärge pange käsi ja jalgu risti. Käed saab asetada põlvedele või lauale. Lõdvestu.

"Reisimine pilve peal"

Sulge oma silmad. Hüppa valgele kohevale pilvele, mis näeb välja nagu pehme täidsete patjade mägi. Tundke oma jalgu ja selga mugavalt sellel suurel pilvepadjal.

Teie pilv tõuseb aeglaselt sinisesse taevasse. Tundke, kuidas tuul puhub üle teie näo. Siin, kõrgel taevas, on kõik rahulik ja vaikne. Laske oma pilvel viia teid nüüd kohta, kus olete õnnelik.

Proovige seda kohta vaimselt võimalikult täpselt näha. Siin tunnete end täiesti rahulikult ja õnnelikuna. Siin võib juhtuda midagi imelist ja maagilist (paus 30 sekundit)

Nüüd olete tagasi oma pilves ja see viib teid meie kooli. Tulge pilve pealt maha ja tänage teda, et nii hea sõidu tegi... Vaata nüüd, kuidas see aeglaselt õhku sulab... Tee silmad lahti... Siruta, sirgu ja ole taas rõõmsameelne, värske ja tähelepanelik. Harmoonia ja meelerahu saavutamiseks on vaja meelt puhastada ja rahustada.

1.Mida sa tundsid pilve peal reisides?

2.Millistesse kohtadesse pilv sind viis?

3.Kas sul õnnestus õnnelik olla?

Muusika lõõgastumiseks

"Liblikad"

2.Kodutöö kontrollimine.

Tarkuse laegas.

Lastele antakse esmalt kodutööd vihikusse. Vaja on lugeda V. Bielmani luuletust “Kool on imeline kodu” ning kirjutada head soovid ja tänusõnad oma koolile.

Õpilaste küsitlus.

Märkmik

3. Positiivne väide (tsitaat)

"Linnu suled on punased, aga inimene õpib."

(Vene rahva vanasõna)

Õpetaja tsitaadi lugemine;

Tsitaadi korduv lugemine 1-2 õpilase poolt;

Tsitaadi koorilugemine.

1. Kuidas mõistate selle vanasõna tähendust?

2.Milline on seos linnusulgede ja inimese õpetusega?

Õpilased kirjutavad tsitaadi Tarkuse vihikusse.

Vene rahva vanasõna

« Tarkuse märkmik"

4.Lugu jutustamine (vestlus).

Täna tõin klassi video “Nad õpetavad koolis”, vaatame seda.

Videovestlus:

Mida nad koolis õpetavad?

Miks me koolis käime?

Kas võib öelda, et kool on meie teine ​​kodu?

Õpetaja soovitab kuulata Vjatšeslav Leikini luuletust

"Mõtisklused kooliteel."

Kadestan kõiki. Kass, -Ta rändab, kuhu tahabJa armastab pimedustJa teritab ulgudes küüniseid.

Ja ma kadestan koera. Koera juuresSõbrad igal poolJa iga päev kaks tundiKoer nõusid ei pese.

Ma kadestan lille. Ja mida? -Õitse ja lõhna ise.Ja siis, vahetult enne valget, istuge oma mantlisseJa raisata klassis.

Tihased hüppavad kändude otsa,Koolile mõtlemata...Ja siin on kool, kõik valguses.Kas ma olen hiljaks jäänud või mis?

Ja seal, kolmandal korrusel,Sõbrad ja kriidilõhn...Ja ma olen juba kadeOlen sellest peaaegu väsinud.

Millest see luuletus räägib?- Kelle peale poiss armukade oli?- Kas see oli kadedust väärt? Miks?- Võib-olla tundsid mõned teist selles luuletuses ära?

Video "Õpetamine koolis"

Luuletus

V. Leikin “Mõtlemine kooliteel”

5. Loominguline tegevus

Õpilasi kutsutakse looma projekti “Imedekool” ja seda esitlema.

Õpilased jagunevad 3 rühma.

Meie armas koolimaja. Eriline, erinevalt teistest. Kõnnime mõttes läbi oma kooli koridorid, vaatame igasse klassi sisse.-Mis teile meie koolis eriti meeldib?-Kas sa tahaksid siin midagi muuta?-Soovitan lõpetada loominguline projekt “Imekool”.

Klass jagatakse värviliste ringide (sinine, roheline, punane) abil 3 rühma. Iga rühm saab ülesande.1. rühm - “Imekooli direktor ja õpetajad”.

Ülesanne: koosta Imekooli töögraafik. Kirjutage lehele vastused küsimustele:

Millised õppeained Imekooli kaasatakse?- Mitu minutit õppetund kestab?- Aga muutus?- Mitu õppetundi peaks päevas olema?- Milliseid kodutöid tuleks anda?- Milliseid hindeid tuleks panna?- Kas pühad jätkuvad?

2. rühm - “Imekooli õpilased”. Harjutus: Kirjutage lehele vastused küsimustele:

Milline koolivorm õpilastel on? - Mitu korda nädalas toimub kehalise kasvatuse tund? -Kas meie kool vajab sööklat? Milliseid maitsvaid asju soovitate kokkadel selles süüa teha? - Mida uut sooviksite koolis õpilastele saada?

3. rühm - “Imede kooli ehitajad”

Ülesanne: joonista pilt “Imekool”. Kuidas kool välja näeb?

Õpilastööde kaitse.

Mäng "Maagiline kott"
Õpetaja pakub lastele mängu “Võlukott”. Väikesesse kotti pannakse kooliainete sõnade ja nimetustega kaardid: matemaatika, vene keel, kirjanduslik lugemine, muusika, maailma tundmine, enesetundmine, kehaline kasvatus, kasahhi keel, inglise keel, kujutav kunst, tööõpetus. Lapsed võtavad kordamööda kotist sõnadega kaarte ja räägivad, milleks see või teine ​​ese mõeldud on.

Järeldus: Meie kool on suur, ilus ja valgusküllane maja. Imekool! Siin õpid palju uut ja huvitavat ning muutud ise paremaks ja lahkemaks. Sinu armastavad õpetajad, sõbrad, klassikaaslased on alati sinu kõrval. Koos oleme üks suur sõbralik pere. Kool on kodu, kuhu oled alati oodatud.

Küsimuste lehed

Kaardid

6. Ühislaul.

"Mida nad koolis õpetavad."

Kirjutage erinevaid tähti
Õhukese sulega märkmikus
Nad õpetavad koolis, nad õpetavad koolis,
Nad õpetavad koolis.
Lahutage ja korrutage
Ärge tehke lastele haiget
Nad õpetavad koolis, nad õpetavad koolis,
Nad õpetavad koolis.
Lahutage ja korrutage
Ärge tehke lastele haiget
Nad õpetavad koolis, nad õpetavad koolis,
Nad õpetavad koolis.

Lisage kaks kuni neli
Lugege sõnu silbide kaupa
Nad õpetavad koolis, nad õpetavad koolis,
Nad õpetavad koolis.
Armasta häid raamatuid
Ja olla haritud
Nad õpetavad koolis, nad õpetavad koolis,
Nad õpetavad koolis.
Armasta häid raamatuid
Ja olla haritud
Nad õpetavad koolis, nad õpetavad koolis,
Nad õpetavad koolis.

Ida ja lõuna leidmine
Joonistage ruut ja ring
Nad õpetavad koolis, nad õpetavad koolis,
Nad õpetavad koolis.
Ja ärge kunagi olge segaduses
Saared ja linnad
Nad õpetavad koolis, nad õpetavad koolis,
Nad õpetavad koolis.
Ja ärge kunagi olge segaduses
Saared ja linnad
Nad õpetavad koolis, nad õpetavad koolis,
Nad õpetavad koolis.

Tegusõna ja mõttekriipsu kohta
Ja vihmast hoovis
Nad õpetavad koolis, nad õpetavad koolis,
Nad õpetavad koolis.
Et olla kindlalt ja kindlalt sõbrad,
Väärtusta sõprussuhteid lapsepõlvest
Nad õpetavad koolis, nad õpetavad koolis,
Nad õpetavad koolis.
Et olla kindlalt ja kindlalt sõbrad,
Väärtusta sõprussuhteid lapsepõlvest
Nad õpetavad koolis, nad õpetavad koolis,
Nad õpetavad koolis.

Laul "Mida nad koolis õpetavad"

Sõnad:

Pljatskovski M.Muusika:

Šainski V.

7. Kodutöö.

Harjutus vihikutes lk 18, ülesanne 1 Mõtle ja kirjuta klotsidele, mida sa oma koolis hindad.

Märkmik

8. Viimane vaikuseminut.

Sulge oma silmad. Pidage meeles kõike, mis tunnis oli hea, ja edastage see vaimselt kõigile inimestele Maal. Tänan teid õppetunni eest.

Muusika lõõgastumiseks.

"Vesi"

Kasutatud kirjanduse loetelu:

1. Interneti-ressursid.

2.Enesetundmine. Metoodiline käsiraamat, Tokovenko O.M., Kim V.N., Kerimbaeva S.R. - Almatõ: NNPOOTS "Bobek", 2010.

3. Õpik Enesetundmine 2. klassile, Kezhegalieva Zh.B., Kim V.N., Kerimbaeva S.R - Almatõ: NNPOOTS "Bobek", 2010.

Rakendus

Ülesanne rühmale 1.

Millised õppeained tulevad Imekoolis?__________________________

Mitu minutit õppetund kestab? ______________________________________- Aga muutus? ______________________________________________________________- Mitu õppetundi peaks päevas olema? ______________________________________- Millist kodutööd tuleks anda? ___________________________________- Milliseid hindeid tuleks panna? _________________________________________- Kas pühad jätkuvad? ______________________________________________

Ülesanne 2. rühmale

Milline koolivorm õpilastel on?______________________________ - Mitu korda nädalas toimub kehalise kasvatuse tund?____________________________________________________________ - Kas me vajame oma kooli sööklat?_________________________________________ Milliseid maitsvaid asju pakute kokkadele seal süüa teha? _________________ - Millised peaksid olema õpetajad koolis? _____________________________ - Mida uut sooviksite koolis õpilastele saada?_____________________

Kaardid kooliainete nimedega:

matemaatika, vene keel, kirjanduslik lugemine, muusika, maailma tundmine, enesetundmine, kehaline kasvatus, kasahhi keel, inglise keel, kujutav kunst, tööõpetus.

GKSOU VO "Malyshevskaya special (paranduslik)

VIII tüüpi üldharidusinternaatkool

Avatud tunni kokkuvõte

"Minu kool

maja"

Koolitaja: Kalinina E.V. 2013. aasta

Sihtmärk: Kujundada õpilaste isamaalist teadvust läbi oma kooli ajaloo uurimise.

Ülesanded:

Hariduslik:

  • tutvustada kooli ajalugu,
  • laiendada laste teadmisi koolist.

Hariduslik:

  • kasvatada kooliarmastust ja hoolivat suhtumist sellesse;
  • sõprussuhteid arendada.

Parandus:

  • verbaalse ja loogilise mõtlemise elementide arendamine läbi mõistatuste;
  • laste sõnavara rikastamine uute sõnadega tutvumise kaudu;
  • mõtlemise arendamine, põhjus-tagajärg seoste leidmise oskus;
  • visuaalse mälu korrigeerimine tugikaartide ja esitluste kaudu;
  • arendada intonatsiooni-väljendavat kõnet luule lugemise kaudu.

Tunni edenemine

(Psühholoogiline meeleolu.)Tere lapsed ja külalised. Täna on väljas pilvine ja külm, aga meie klassis on mõnus ja soe, meie naeratusest soe. Iga naeratus on ju väike päike, mis tekitab sooja ja hea tunde. Seetõttu kinkige oma naeratus üksteisele ja meie külalistele. Arvan, et tunni ajal me ei kurvasta, vaid naeratame ja oleme heas tujus.

Poisid, kas soovite reisida?

Täna läheme mööda hämmastavat teed, mida nimetatakse ajalooks. Ära karda, sina ja mina ei pea kaugele minema. Ja kuhu me läheme, võite arvata selle ristsõna lahendamisega. Kas sa nõustud?

1. Hein on suur ja tähtis - 2. Must-valge

Maja on mitmekorruseline. Nad kirjutavad aeg-ajalt.

Oleme alumisel korrusel. Pühkige seda lapiga.

Kõik elanikud on juba läbi loetud (kapp) Tühi leht (tahvel)

3. Kulik pole suur 4. Mustal väljal on valge jänes

Ta räägib tervele sajale: Hüppas, jooksis, tegi silmuseid

Istu siis maha ja uuri, rada oli ka tema taga valge,

Siis tõuse üles, mine minema (kell) Kes see jänes on? (kriit)

5. Seal on imeline pink

Sina ja mina istusime sellel.

Pink juhib meid mõlemaid

Aasta-aastalt,

Klassist klassi. (Laud)

Mis oli märksõna?

Täpselt nii – kool . Tubli, täitsid ülesande!

Kes arvas ära, millisele reisile sina ja mina läheme? (läheme koolis ringkäigule)

Just nii, reisime oma koolis ringi.(avaneb tunni teema "Minu koolimaja")(tahvlil on kooli foto)

Kust kool algab? Teater, öeldakse, algab riidepuust, aga kuidas on lood kooliga?

1 SLAID (kooli veranda) (pehme muusika)

(lapsed- Kool algab kooli verandast.)

Jah, see on täiesti õige. Seisame vaikselt mõttes korraks meie kooli nii tuttaval ja kallil verandal.

Täiskasvanu ja lapsepõlve vahel

Pole sildu ega muinasjutte

Need jäävad meie pärandiks

Ainult mälestus möödunud aastatest.

Nüüd lähme sisse ja vaatame oma kooli teiste silmadega, tutvume selle minevikuga, räägime olevikust ja unistame natuke tulevikust. (ülesanded)

2 LIBI “Kooli ajalugu” (kooli taust koos kirjaga)

Millest me nüüd räägime

Igaüks peaks teadma, kuidas

Ju siis meie kooli ajalugu

Osa meie riigi ajaloost.

Igal linnal, külal, inimesel ja isegi hoonel on oma ajalugu. Ja meie kool pole erand. Meie kool on 20 aastat vana.

20 on põhimõtteliselt alles algus,

20 pole kooli jaoks pikk aeg,

Aga kui palju on juba tehtud

Edukad teed elus.

Juhin teie tähelepanu fotonäitusele “Meie koolimaja”. Siin näete, kui palju probleeme selle aja jooksul esines. Meie kooli seintelt lahkus neist 13 õpilast. Mõned neist suutis end elus kehtestada, kuid teised kahjuks mitte. Tahaks, et meie tulevased lõpetajad leiaksid end iseseisvas elus.

Vaatame teele tagasi -

Uurime välja, mida me veel ei teadnud,

Meenutame koos natuke

Lehitseme elu lehekülgi.

Meie poisid, kes töötavad projekti “Kooli ajalugu” kallal, A. Sosnovskaja ja M. Glazov, räägivad teile, kuidas see kõik alguse sai.

3 LIBI (koos kooliaiaga)

Sosnovskaja A. Malõševskaja keskkooli kooliaed õitseb ja on lärmakas. Ja äkki nagu muinasjutus: “Varsti saab töö tehtud...” ilmub kahekorruseline maja. Kooliaia kohale ehitati maja keskkoolis õppinud lastele ja seda maja nimetati internaatkooliks.

Võite küsida, milleks seda internaatkooli vaja oli? Selgitame seda teile nüüd. Varem ja ka praegu, keskkoolis, õppisid lapsed erinevatest paikadest. Koolibusse polnud ja lapsed pidid siin elama. Seetõttu ehitati see hoone ja seda kutsuti Malõševskaja keskkooli internaatkooliks. Lapsed elasid siin terve nädala, käisid koolimajas õppimas, nädalavahetustel käisid kodus. See hoone ehitati ja võeti kasutusele 1974."ajaloo" teele ilmub kuupäev 1974 - Malõševskaja keskkooli internaat)

(pöörake tähelepanu "ajaloo teele")

Nüüd pöörake oma tähelepanu ekraanile!(ilmub foto). Näete fotot eelmistest aastatest, vaadake seda tähelepanelikult ja tunnete ära inimese, kes elas selles internaatkoolis oma keskkooliajal ja töötab nüüd meie heaks. (kui lapsed seda ära ei tundnud, siis järgmine foto)

Suvel tegutses selles majas kooli töö- ja puhkelaager.

Glazov M- Ajaloo tee viib meid 1984. aastasse. (ilmub kuupäev) Avatakse selles hoones filmikogu (see sõna ilmub)

- Poisid, kes teab, milline organisatsioon see on?

Kas sa tead, mis on raamatukogu?(lapsed seletavad)

Mis on filmikogu? Kes arvas?

Õige. Võite küsida, miks oli vaja filme hoiustada? Varem polnud arvuteid, DVD-sid ega videomakke, aga õppefilme oli vaja. Need filmid salvestati filmile ja hoiti metallkastides. Iga kool võis tellida vajaliku filmi, spetsiaalsed inimesed valisid selle filmi välja ja saatsid kooli, kutsuti selle eriala inimesi ekspedeerijad . Seejärel tagastati see film filmiteeki, et ka mõni teine ​​kool saaks seda tellida ja vaadata.Kas saate nüüd aru, milline organisatsioon see on?

(Lapsed on organisatsioon, kus filme hoiti)

Varem jäid paljud noored külla, olid sovhoosid, oli tööd, poisid töötasid traktoristidena.

Glazov M. Ja nüüd viib ajalugu meid 1993. aastasse. Päris Venemaa kesklinnas Malõševo külas avati täpselt 20 aastat tagasi spetsiaalne (paranduslik) internaatkool, kus teie ja mina õpime.

Minevikulehti sirvides tekkis tahtmine näidata ja meenutada, kuidas oli.

Tuleta mulle uuesti meeldeKui vana meie kool on?Vaata, kuidas see kõik algas.

4 SLAID (slaidil kiri "Kuidas oli?")Esimese sõna sai kooli direktor. Siis oli ta Ivan Anatoljevitš Maksimov. Seejärel võtsid lapsed ja vanemad vastu RONO juhi Tatjana Mihhailovna Biryukova ja Selivanovski rajooni sotsiaalküsimuste asejuhi Aleksandr Ivanovitš Grigorjevi õnnitlused. Tervituskõne pidas ka klassivälise tegevuse korraldaja M.V Belova, kes töötas hiljem meil õpetajana. Kooli verandale, siis polnud see sama, mis praegu, kogunesid kõik kooli töötajad. Kallis võtme andis kooli direktorile üle ehitusmeeskonna insener. Lõigati läbi punane lint ja lapsed koos vanematega astusid esimest korda meie kooli seinte vahele, mis ikka veel võtab lapsi vastu, õpetab lugema, kirjutama, lugema ja loomulikult üritab neid ausaks ja lahkeks kasvatada.

Selle aja jooksul toimuvad muutused. 1999. aastal Vahetub kooli direktor - temaks saab I.I. ning vahetub ka kooli personal. Kool ise muutub.

(KOKKUVÕTE) Kõnnime veel kord mööda oma "ajaloo teed". Mis aastal hoone ehitati? Millised organisatsioonid selles hoones tegutsesid? Millal meie kool avati? Kui vana kool on? Kui palju probleeme oli? Ehk keegi mäletab, kui palju lapsi koolist lahkus? Hästi tehtud! Puhkame natuke.

Muusikaline kehaline kasvatus.

Meie kool muutub iga aastaga aina ilusamaks. Klassiruumid muutuvad hubaseks. Te ei saa mööda klassiruumidest, kus elu tegelikkus muutub võluväel imeliseks muinasjutuks, mis on valmis lastele kõike õpetama ja kõiki "miks" selgitama. Tõenäoliselt nõustute minuga, et kõige huvitavam ja muretum aeg veedetakse siin koolis. Tuletame meelde ja vaatame.

"Koolielu kaleidoskoop"(esitlus)

Korsakov V. Tahame täna tagasi vaadata

Mida elu oli täis,

Kõigi õnnelike hetkede eest,

Kõigi heade asjade eest.

Meenutagem esimest septembrit. Meie kaleidoskoop avab õpilaste esimese puhkuse "Teadmiste päev"

Tere õpingud!

Tere kool!

Lähme matkale teadmiste järele.

Täna on puhkus,

Koolivaheaeg-

Tervitame kooliaastat.

Nikašov P. Ja nüüd on kalendris oktoober, see annab meile kaks püha, “Õpetajate päev” (paus)…. ja sügispuhkus.

Tere, tere, sügis!

Tulge meie puhkusele,

Me tõesti-tõesti küsime!

Paramonov V. Kalendri järgmine lehekülg on november, emadepäev. Aastas on päev, mis on meile tuttav

Seda nimetatakse emadepäevaks.

Kui sugulased ja ristiemad

Õnnitlused peavad tulema.

Sel päeval on kõige oodatud külalised emad.

Skotnikov S. Mööda lendavad lumehelbed

Nad helistavad, nad helistavad edasi.

Lehitseme kalendrit

Detsember on juba käes

Ja sellega kaasneb ka puhkus Head uut aastat!

Glazov M. Avame kalendri järgmise lehekülje - algab jaanuar, imelised muinasjutulised õhtud.

Kaks imelist nädalat - jõuluaeg on kätte jõudnud.

Ennustamine, tantsimine, mängud ja laulud

Frolova Yu . Veebruar, veebruar talv ja päike!

Veebruaris on meil üks puhkus -

See on puhkus – meestepäev.

Arnst A.

Lumetormid pole veel selginenud,

Nad ei lõpetanud müramist lõpuni,

Ja meie hinged muutusid soojemaks,

Ja hetkega sulasid südamed üles!

Olgu talv põnevust täis,

Täna on kevad meieni jõudnud!

Ja soovime teile õnne!

Kozlov G. Siin koputab aprill aknale,

Mida meie aprill meile toob?

Linnud lendavad lõunast,

Lumi sulab, piisad helisevad

Kosmonautika puhkus

Tähistage seda päeva!

Kireev V.

Aprillis toimub karjäärimess. "Rahva käsitöö"

Nad elasid vanasti hästi,

Seal olid puulusikad

Ei mingeid söögitubasid ega magustoidubaare,

Pole ka teelusikaid.

Aga ilusaid on palju

Puidust, südamele kallis.

Lusikad, kausid ja karbid

Nad maalisid selle Khokhlomaga.

Piskunova K.

Rahupüha maal ja kevad.

Sel päeval meenutame sõdureid,

Need, kes sõjast perede juurde tagasi ei tulnud.

Korsakov V. Ja meie rõõmsa kaleidoskoobi viimane lehekülg

Heliseb rõõmsameelne kell,

Ta kutsub poisid endaga kaasa.

Hüvasti meie kooliga!

Laulsime ja tantsisime koos sinuga,

Ja kõik olid päris väsinud.

Meie kooli kaleidoskoop

Jätab sinuga terveks aastaks hüvasti!

Nii meenutasime iga koolis veedetud kuud. Ikkagi huvitav koolielu,oled minuga nõus?Meie koolisõprus aitab meid selles. Puhkame natuke.

(kehaline kasvatus)Pange nüüd käed vööle,

Pöörake õrnalt paremale ja vasakule.

Lehvitame nüüd enda kohal -

Meie käed lendavad nagu rahutuvi!

Meie planeet ei vaja tüli,

Lapsed ja täiskasvanud vajavad ainult sõprust!

Sõprus! Sõprus! Sõprus!

Kordan veel kord, et koolielu oleks lõbus ja huvitav, vajame sõprust.

Igaüks teist tunneb oma kooli iga nurka.

Sosnovskaja A, Kui sumedal sügispäeval

Esimest korda kooli astusin,

Soojus uhtus mu üle

Nagu põlevast tulest.

Kõndisin aeglaselt mööda koridori

Kõik oli mulle võõras.

Nüüd ma tean oma kooli

Ja igast selle nurgast.

Ja mööda tuttavaid koridore

Tavaliselt lähen klassi

Ja kõigest jutust hoolimata

Mul on hea meel iga kord minna.

Ja kuigi nüüd on kõik mulle tuttav

Aga süngel päeval, nagu esimest korda

Kool soojendab mind soojaga..

Ja astun tuttavasse klassiruumi.

Ja nüüd teen ettepaneku mängida. Mängu nimi on "Kes tunneb oma kooli paremini." Esitan teile küsimuse ja te võtate õige vastusega kaardi.

  1. Mis aastal kool avati (1993)
  2. Mitu trepiastet on kooli verandal?(1)
  3. Mitu klassiruumi koolis on? (13)
  4. Mitu akent meie koolis on? (51)
  5. Kui vana kool on? (20)
  6. Mitu astet on koridoris koolitrepil (18)
  7. Mitu magamistuba koolis on? (9)
  8. Mis aastal hoone ehitati (1974)
  9. Kui palju probleeme on aastate jooksul olnud? (13)

10. Mis aastal filmiteek avati (1984)

11. Mis aastal asus kutsekooli klass (1990)

Tubli, enamus tüüpe andis õiged vastused ja need, kes eksisid, käivad uuesti koolist läbi ja leiavad õige vastuse.

Juhin teie tähelepanu meie joonistusnäitusele “Minu koolimaja”. Millised eredad, värvilised joonistused. Tõenäoliselt valitseb igas sellises majas lahkus, sõprus, rõõm, vastastikune mõistmine. Arvan, et teete kõik selleks, et meie koolis oleks lõbus elada, sõpru leida ja õppida.

Oleme juba rääkinud, et meie kool tähistab sel aastal oma juubelit. Nüüd on muutunud moeks lasta pühade ajal õhku ilutulestikku või õhupalle. Nii et nüüd laseme meie kooli kohal õhupalle teie soovidega meie koolile ja täitugu iga meie soov. (Kui lapsed “pallid” kinnitavad, ütlevad nad oma soovi) (Muusika).

(jõukus,

kannatlikkust,

tublid õpilased

Pikaealisus,

hea jõusaal

uhkust oma õpilaste üle,

õnne,

nii et see oleks särav, hubane,

Et kool ei vananeks,

tugevat närvi ja tervist õpetajatele ja kasvatajatele

jääda soojaks ja tuttavaks koduks,

et õpilased muutuksid paremaks ja kuulekamaks.)

Enda nimel soovin, et kool säraks rõõmsate laste silmade, mõistmise, inspiratsiooni, saavutuste ja võitude tuledes.

Nikašov P. Meie kool on väike kodumaa

Siin õppisime palju uut.

Loeme palju raamatuid.

Kool õpetab meile lahkust ja kannatlikkust,

Armasta sõpru, õpetajaid ja õpetamist ennast.

Meie saatused saavad alguse koolist,

Ja südames ei unustata seda kunagi

Head kooliaega.

Head 20. aastapäeva! Hurraa!

Tahaksin meie õppetunni lõpetada sellise rõõmsa ja positiivse noodiga.