Otevřená třída je náš druhý domov. Učitelské univerzity

"Naše škola je náš druhý domov"

cíle:

    Prožijte v paměti zajímavé okamžiky školního života.

    Pomoci rozpoznat individuální a kolektivní úspěchy komunity ve třídě.

    Určit roli školy a třídy v životě absolventů, přínos každého z nich pro život a rozvoj školního kolektivu.

    hýbat se

    Učitel:Dobré odpoledne…………… Dnes pořádáme poslední vyučovací hodinu s názvem „Naše škola je náš druhý domov“. Na této hodině jsme se rozhodli mluvit o vás a nás, o tom, čeho jsme dosáhli, jak dobře se známe, jaké vzpomínky budete mít na školu a co vám škola dala.

    Školní roky rychle letí a ty a já jsme se už ocitli v cíli. Čekají nás jen dva měsíce školy a závěrečné zkoušky, za námi je celý školní život

    Podíváme se na sebe, usmějeme se na sebe a začneme třídní hodinu.

    Student:

    Ať se v životě staneš kýmkoli

    Dokud se neunavíte

    Otevři se a div se

    Podrobit, nepoddat.

    Věřte v zázraky, věřte v lidi

    A samozřejmě úsměv!

    Učitel:Pojďme otevřít naše rodinné album a první stránky našeho alba - Vizitka třídy.

    Je zde promítání diapozitivů - fotografie třídy, třídního učitele, ředitele, úspěchy, odpočinek. Hudba hraje.

    Student:

    Zdálo by se to stejné

    Jaký den, jaký rok

    Ale zase, jako v dětství, máme obavy

    Příjezd následující den.

    Jakákoli lekce, jakékoli setkání

    Všechna ložiska na zemi jsou cennější.

    Každý školní okamžik je přece poznamenaný

Jeho jedinečnost.

Učitel:

Školní život je jako žebřík znalostí. Stoupáte výš a výš – z jednoho schodu na druhý, obtížnější. Společně jsme překonali všechny obtíže. Vystudoval přírodní vědy a naučil se být přáteli. Jde přece hlavně o to, aby se každý z vás stal dobrým, laskavým člověkem.

A teď jsem p Zveme vás na cestu po naší školní zemi, do naší rodné školy. Je unikátní, má bohatou historii, ve které se úzce prolínají ty nejzajímavější stránky historie. Svou jedinečnost si škola zachovává dodnes. Vraťme se k historii.

Hlavní úspěchy školy

Naše škola je:

Vítěz soutěže vzdělávacích institucí realizujících inovativní vzdělávací programy - v roce 2007;

Člen národního registru "Přední vzdělávací instituce Ruska - 2010";

Vítěz ve štafetovém běhu „Vyrovnání pro vítězství“, díky školnímu muzeu „Sláva“;

Vítěz v národním projektu "Vzdělávání" - "Nejlepší školy Ruska".

Naše škola je jedinou školou v republice, která má muzeum "Slávy", kterým se stal Petr Vlastenecké výchovy s místní historií a pátrací četou "Patriot".

Učitelé i žáci docházejí k nám do školy každý den. Mají jeden společný úkol – zajistit, aby se ze všech chlapců a všech dívek stali skuteční lidé: chytří, vzdělaní, pracovití, šťastní a užiteční členové společnosti. Tento problém řeší společně, ale různými způsoby: někteří učí, jiní se učí.

Naše škola je naším druhým domovem, protože zde trávíme většinu času, zde se učíme přátelit, zde získáváme vědomosti. Chceme, aby naše škola byla jasné z touhy znásobit své znalosti a dovednosti, teplé z dobrého vztahu k sobě navzájem!

Student: Každé dětství má svou adresu.
Když se s ním rozejdeme, staneme se dospělými.
A toulat naše dětství zůstane
Mezi zdmi své malé školy.

Student: Cesta nás zavede dále
Školní roky nelze vrátit, nezapomenout.
A my dnes trochu chceme
O minulosti s vámi společně truchlit.


Student: Před 11 lety jsme přišli do školy s vytřeštěnýma očima a očekávali zázrak. Byli jsme jako prázdné bílé stránky, na které jste vy, naši rodiče a učitelé, napsali svůj text, vytvořili člověka.

Student:Naše cesta nebyla posetá růžemi, protože na ně nebylo místo. Toto místo obsadilo Pečorinovo hledání a Taťánino utrpení, syntaxe a interpunkce, bikvadratické rovnice a trojúhelníky pojmenované po Pythagorovi.

Student: Periodická tabulka a to šťastné jablko, které spadlo na hlavu myslícího Newtona. Stejně jako kontinenty a oceány, bitvy a bitvy, kříže a rasy.

Student:Naším hlavním úkolem po celá ta léta bylo jíst ze stromu poznání. Jedli jsme a někteří měli zažívací potíže.

Student:Pokusili jsme se zničit žulový základ vědy a ve výsledku jsme do něj společnými silami vyhryzli obrovskou díru. Odkud na nás neustále valy pasáty, tolik z nás má chronickou rýmu.

Student:A přes to všechno jsme pořád stejně veselí a veselí jako před 11 lety. Do těchto 11 let se vešel celý život.

Student:Tento život by byl nudný a neradostný, kdyby nás nedoprovázeli rodiče a učitelé – spolehliví soudruzi, výborní poradci.

Student:Které byly vůdčí a vůdčí silou našeho dospívání. Snažili se do nás vložit své duše beze stopy.

Učitel: Prvním pomocníkem při dosahování úspěchu dnes je školní učitel , která vám pomůže získat znalosti v určité oblasti, připraví vás na samostatný život, poradí v pro vás těžké chvíli.

Při každodenní komunikaci s prvním učitelem jste kromě školních osnov pochopili i jednoduché pravdy ...

Že by ráno bylo docela fajn přijít na lekci včas...

Co by nemělo být napsáno na stole a ne na rukou, ale pouze v poznámkovém bloku ...

Že starší nemohou být hrubí, ale děti musí být chráněny...

A mnoho dalších moudrostí, které by měl vzdělaný člověk znát.

Kdo byl tvůj první učitel? Co o ní můžete říct?

studenti: Příběh prvního učitele

Student:Zpočátku byl pro nás první učitel tou nejdůležitější osobou ve škole.

Studentidokonce i v zemi! Ještě důležitější než prezident!

Student:Pak jsme se dozvěděli, že škola má ředitele.

Student:A na tom také něco závisí.

Student:Ano, ne něco, ale téměř všechno!

Student:Okna, dveře, stoly...

Plakáty, desky, karty...

Žárovky jsou elektrické.
A studentské obědy.
Student: Způsob výuky

A hygienické podmínky.

jak učení, tak chování.

A naše dobrá nálada -

Spolu:Vše záleží na režisérovi!

Student: Hádejte, co bylo na škole nejděsivější?
Student: No jasně, jděte na koberec k řediteli!

Student: Když jsme rozbili okno nebo když jsme utekli z testu algebry.
Student: Nebo když prováděli nepovolené pokusy v chemii.
Student: To vše skončilo v ředitelně!

Student:Ředitel vytváří počasí ve škole, závisí na něm školní klima!

Student:A jsme vděční, že klima v naší škole bylo pro nás příznivé.

Student:A že počasí během našich 11 školních let bylo teplé a slunečné!

Učitel:Každým rokem jste vyrostli, stali se chytřejšími a chytřejšími, takže nyní prověříme, jaké znalosti jste za 11 let získali.

Obecná témata

    Proč je student vyloučen ze třídy? (Venku.)

    Bez čeho nemůže člověk žít? (Beze jména.)

    Která větev neroste na stromě? (Zheleznodo nadržený.)

    Co tě nikdy neomrzí dělat celý život? (Dýchat.)

    "Škola je doma"

    Kolik oken je na chodbě v prvním patře?

    Kolik fotek je na stánku Our Pride?

    Kolik dveří je v naší škole?

    Která kancelář je rozlohou největší?

    Kolik stolů je v historické místnosti?

    Kolik schodů má schodiště do druhého patra?

    Čí portréty zdobí stěny učebny chemie a biologie?

    Kolik schodů je na schodech před vchodem do školy?

    Naši učitelé

    1. Kdy má tvůj první učitel narozeniny?

    2. Kolik let je řediteli naší školy?

    3. Jmenujte své třídní učitele?

    4. Jakou barvu má učitel matematiky oči?

    5. Co je koníčkem učitele fyziky?

    6. Která učitelka má podle tebe nejkrásnější hlas?

    Student: Přání učitelům od studentů

    Učitel:Výborně! Dá se říci, že škola se opravdu stala vaším domovem.

Kromě prvního učitele, ředitele a ředitelův naší škole jsou dalšíučitelé, kteří tomu věnovali spoustu let a úsilívzdělání další generace, včetně vás.

Student:Co si můžeme vzít od našich učitelů na cestě k dospělosti? Co je na našich učitelích nejlepší?

Buďte cílevědomí.______________________

Přísnost _____________________________________________

Přidejme mysl ______________________________________

A také laskavost

A --------- takový celek, takový. Přidejme krásu.

vážnost vezmi z _________________________________

A nezapomeňte na humor. Vezmeme to od ______________________________

A lehkost ______________________________________________________

Nasypte do něj trochu pepře

A chytrost ____________________________________________________

Co když nevíte, jak programovat?

Zachytíme to z __________________________________________________________

odhodlání _________________________________________ přidat.

Pojďme hodit trochu více lehkosti, od _________________________________________

Originalita ___________________________________________________

Schopnost mluvit anglicky od _____________________________________

A konečně odpovědnost od ______________________________________.

no jako všechno.

Takže naše třída je teď nej-

unikátní

Intelektuální,

přátelský,

Druh,

Těžce pracující,

Skromný,

Legrační,

Organizovaný,

Hodné veškeré chvály

Úžasná třída.

Učitel:Po celých 11 let, od narození, byli vašimi milujícími pomocníky... rodiče, kteří měli obavy ze všech neúspěchů, radovali se z úspěchu a nyní jsou připraveni pomoci ve všem...

Drazí rodiče! Říkám vám "děkuji" mého učitele za vaše děti. Umí se chovat, jsou vzdělaní a hlavně milí a otevření. To je vaše zásluha. Jsem vám za to velmi vděčnývždy jsme byli stejně smýšlející lidé. Možná proto nebyly s vašimi dětmi žádné problémy. Děkuji.

Nyní si poslechněme jedno podobenství.

Nádoba života.

A nezapomeňte na pět jednoduchých pravidel:
1. Osvoboďte své srdce od nenávisti – odpusťte všem, které vás urazily
2. Osvoboďte své srdce od starostí – většina z nich je k ničemu.
3. Žijte jednoduchý život a važte si toho, co máte.
4. Dejte více.
5. Očekávejte méně.

V mých rukou vidíte obálku, na které jsou napsána slova "Moje sny jsou moje naděje" 2016-2021 napište své sny a vložte do této obálky. Sejdeme se za pět let a uvidíme, co se stalo ve vašem životě.

Přeji vám, ať se vám daří, ať si zvolíte svou životní cestu, aby váš život přinášel lidem radost. Žijte ho čestně a důstojně. A ještě něco – nikdy nezapomeň na školu, která tě spojila.

Smutné chvíle loučení
Ale teď nebudeme plakat.
Všechno je pozadu: vzrušení, očekávání,
A na památku chci říct:
„Celá cesta je ta, kterou jsme spolu prošli,
Chůze po strmých schodech
Budu vzpomínat dlouho, upřímně!
Na celé století jste se stali mou rodinou.
Užil si tě všechny ty roky
Dal jsem ti celou svou duši
Jako matku - děti jsem obdivovala
Měl jsem k tobě něžné city.
Děkuji vám za vaši upřímnost
Za vaši upřímnost. Trpělivost.
Pro ty oči, které se na mě dívaly
Pochopení všeho, bez pochyb.
Každý z vás má svou vlastní cestu
Jakou cestu si vyberete.
Čekám na vás všechny ve dveřích školy
S otevřenou, čistou duší.

Žáci: Naši milí učitelé!

Naše cesta životem právě začala
Děkuji - začalo to jak má.
Přejeme vám zdraví a štěstí,
Studenti - hodní a poslušní!

Děkuji vám, milí učitelé,
Za laskavost a trpělivost
Pro zapomenutí míru
Dali svou duši, bezpochyby,

Předmět: Škola je náš druhý domov. Práva a povinnosti studenta

Cílová: 1. Podat holistické vnímání pojmu „škola“ a všechno

co s tím souvisí.

2. Zvažte pravidla chování žáků ve škole.

3. Určit základní práva a povinnosti školáků.

4. Podporovat respekt k právům ostatních;

Průběh lekce:

Poslechněte si hádanku, co říká?

Dům stojí za to

Kdo do něj vstoupí -

Ta mysl získá.

co to je?

Škola

Tématem lekce je „Škola je můj druhý domov“.

Proč si myslíte, že se škole říká druhý domov?

Hra "Asociace"

Třída je rozdělena do dvou týmů. Účastníci střídavě přibíhají k učiteli a volají sdružení slovem škola. Tým, který pojmenoval poslední asociaci, se stává vítězem hry.

Učitel:- Kluci, znáte pravidla, která existují ve škole?

Připomeňme si základní pravidla chování ve škole?

Pravidla chování ve škole:

1. Když vejdete do třídy, pozdravte učitele a soudruhy.

2. Pokud přijdete pozdě na lekci, omluvte se a požádejte o povolení jít na místo.

3. Na hodině pozorně poslouchejte, odpovídejte, plňte všechny úkoly.

4. Nerozptylujte své sousedy svými rozhovory.

5. V jídelně je potřeba být zticha, neskákat, dodržovat pravidla etikety při jídle.

6. Netlačte na své spolubojovníky o přestávkách, nebojujte.

Příběh - hra na hrdiny

Třída je rozdělena do malých skupin. Každá skupina dostane úkol. Po pěti minutách každá skupina postupně přichází k tabuli, hraje situaci a prokazuje svůj názor.

Situace č. 1. Chlapec a dívka přišli pozdě na lekci, pozdravili učitele a šli na svá místa.

Situace č. 2. Učitel zavolal žáka k tabuli. Hlučně vstal, kolébal se k tabuli a cestou narážel do sešitů a učebnic.

Situace č. 3. Mluví dva učitelé. Kolem prochází student a říká: "Dobrý den, Marina Petrovna."

Situace číslo 4. Dívka na lekci potřebovala pravítko. Hlasitě se zeptala své kamarádky, jestli má pravítko, a pak vstala, šla, vzala pravítko a pak se posadila.

Situace č. 5 Učitel vysvětluje téma hodiny, v tuto chvíli žák zvedne ruku a položí otázku.

Situace č. 6 Dva učitelé si povídají o přestávce. Přijde k nim studentka a stěžuje si, že ji spolužáci urážejí.

Poslechněte si báseň A. Barto "Moucha".

Alyosha je rád: přišlo jaro,

Teplo a sucho na zahradě

A ve třídě u okna

Dnes bzučí moucha.

Začal mouchu pozorovat:

Vletěla do okna

Potom sedí na notebooku,

To je na kousku křídy.

Je pod stropem

Létání v jasném světle

A sestupuje pěšky

Podle nástěnných novin.

Plazil jsem se po utěrce,

Vlezl do účtů

Má svůj vlastní podnik

A vaše starosti.

Moucha lehce odletěla,

A teď nemá náladu...

Poznámka v deníku

Kvůli té mouše!

Může za to ale Lyosha?

Může za to moucha!

Teď spěchala do zahrady,

někam pryč...

Kdy přiznat svou vinu

Není dost ducha

Můžete vinit mouchu:

"Obviňujte mouchu!"

O čem je tato báseň?

Co můžeš říct o Leshině chování?

Zapsal učitel správně Lyoshe poznámku do deníku?

Hádanky

Na učitelském stole je "kouzelná" truhla se "školními" hádankami. Děti se střídavě přibližují ke stolu učitele, vytahují z truhly hádanku a odpovídají na otázku.

1. Je tam dům,

Kdo do něj vstoupí -

Ta mysl získá.

Škola

2. Černobíle

Píšou každou chvíli.

Otřít hadrem -

Prázdná stránka.

Černá tabule

3. Bílý kámen se roztavil,

Levé stopy na desce.

Křída

4. Je tam nádherná lavička,

Ty a já jsme si na to sedli.

Lavička nás oba vede

Rok za rokem, třída za třídou.

Lavice

5. Teď jsem v kleci, pak v řadě.

Neváhejte a napište za mě!

Můžete také kreslit

co jsem já?

Notebook

6. Jsem v sešitu

Šikmé a rovné.

V jeho jiném významu

Jsem rýsovací prkno.

A konečně někdy

Seřadím všechny.

Pravítko

7. V této úzké krabici

Najdete tužky

Pera, pera, kancelářské sponky, knoflíky,

Cokoli pro duši.

Penál

7. Hádej, jaká věc:

Ostrý zobák, ne pták

S tímto zobákem ona

Prasnice – zasévá semena.

Ne na poli, ne na zahradě -

Na listech vašeho notebooku.

Pero

Kreativní úkol "Nový rozvrh"

Jednoho dne byl do školy jmenován nový ředitel, který se rozhodl ve škole vše předělat. A začal předělávat všechno od názvů školních hodin - strašně ho unavovaly staré názvy. Takže ve školním rozvrhu se objevilo „malování“, „nápisy“ ...

Pomozte veselému řediteli a vymyslete alespoň tři názvy hodin, jako je matematika, hudební výchova, tělesná výchova, práce, ruština.

fizkulminutka

Psychotrénink

Všichni stojí v kruhu. Když se podíváte svému sousedovi do očí, musíte říci: "Respektuji vaše právo na bezpečí a nebudu vás bít." Mluvčí přikývne hlavou, poděkuje a řekne svému sousedovi (hra se točí v kruhu): „Respektuji vaše právo studovat a nebudu vás rozptylovat ve třídě ...“

Cvičení „Seberte přísloví“

Úkol: Posbírejte z jednotlivých slov přísloví.

1. Kniha nehledá písmena, ale myšlenky.

2. Vědomosti – ne voda – se do úst nenalévají samy.

3. Zlato se těží ze země a znalosti - z knih.

4. Pták je červený od peří a muž od učení.

6. Svět je osvětlen sluncem a člověk - věděním.

7. Není ostuda nevědět, je ostuda se neučit.

8. Učení je světlo a nevědomost je tma.

9. Čtení je nejlepší učení.

10. Od učení člověk nesejde.

Učitel - Co je to právo? (Pravidla, podle kterých lidé žijí.)

Jaká práva máte? (Pro život, pro rodinu, pro studium.)

Vše začíná právem na život. Toto je první krok k budoucnosti. Ale nebylo tomu tak vždy. Ve starověké Spartě bylo slabé dítě svrženo z útesu do propasti. V Paříži byly za starých časů děti, které byly pro své rodiče přítěží, dány chudým.

Diskuse o situaci

Vzpomeňte si na příběh G.Kh. Andersena "Ošklivé káčátko". Měli všichni obyvatelé drůbežího dvora stejná práva?

Proč urazil malé káčátko? (Vůbec nebyl jako ostatní.)

Mají lidé právo chovat se k člověku, který se jim nepodobá barvou pleti, vzhledem, kostýmem, mluví jiným jazykem?

Proč zajíček v pohádce „Liška a zajíc“ hořce plakal?

Otázky

Proč není možné dát soudruhům přezdívku, přezdívku?

Proč nemůžeš cestovat s cizími lidmi?

Proč si nemůžeš hrát na půdách, ve sklepech?

Co uděláte, když někdo přijde ke vchodovým dveřím a požádá vás, abyste ho pustili dovnitř, aby mohl zavolat?

Jak se budete chovat, když se vy a vaši rodiče navzájem ztratíte?

Kdo chrání vaše práva? (Stát.)

Jak můžete chránit svá práva při komunikaci s vrstevníky? (Buď přátelský.)

Jaká práva považujete pro člověka za nejdůležitější?

Další povinností žáka je starat se o své věci a školní potřeby.

Dokončete větu

Studenti doplní věty:

Ve škole musím...

Ve škole mám právo...

Doma musím...

Doma mám právo...

Na ulici musím...

Na ulici mám právo...

Co rozumíte pod pojmem „právo se mýlit“? (Prohlášení dětí.)

Zamyslete se nad tím, zda existují lidé, kteří nedělají chyby? Jaké chyby sám děláte? (Odpovědi dětí.)

Jak rozumíte slovnímu spojení „učit se z chyb“?

Závěr

Dělat chyby je v pořádku. Učíme se z chyb. Hlavní je naučit se v budoucnu neopakovat své chyby.

Mluvte o domácích pracích

Každý člen rodiny by měl mít trvalé pracovní povinnosti pro celou rodinu. Vzpomeňte si a řekněte, jaké domácí práce dělají vaši blízcí: máma, táta, babička, dědeček, bratr atd. (Odpovědi dětí jsou slyšet.)

Kdo z vás má domácí práce? Co děláš?

(Děti vyjmenují povinnosti, které plní ve sněmovně.)

Shrnout.

Přibližné odpovědnosti

Údržba bytu. Jednou z domácích povinností všech členů rodiny je vytvořit v bytě pohodlí. Útulný, čistý, uklizený byt dává potěšení, jeho vzhled zlepšuje náladu, efektivitu, prodlužuje život.

Můžete pomoci rodičům umýt podlahu, setřít prach.

Pokud jsou odpadky, sbírejte odpadky, zameťte podlahu.

Udržujte pořádek ve svém pokoji.

Pravidla týkající se vaření a stravování

Umět prostřít, správně sedět u stolu, používat příbor, jíst kulturně.

Umyjte si nádobí.

Vědět, jak vařit jídlo (jednoduchá jídla: salát, míchaná vejce, čaj a další).

Pravidla související se samoobsluhou

Vlasy ostříhejte, učesejte nebo zapleťte.

Zkontrolujte, zda máte oblek nebo šaty v pořádku, zda máte čisté boty. Zkontrolujte, zda jsou všechny knoflíky na svém místě, v případě potřeby knoflík přišijte.

Když přijdete domů ze školy nebo z procházky, pověste si oblek na ramínko, otřete prach z bot nebo je vyperte. Pokud jsou vaše boty mokré, osušte je. Zaschlé boty namažte speciálním krémem.

Vědět, jak prát kapesník, ponožky.

Vědět, jak opravit malé dírky na oblečení, přišít knoflíky.

Ustelte si postel, ukliďte si pokoj a vyvětrejte ho před a po spánku, než uděláte domácí úkoly.

Udržujte si doma pořádek na pracovišti. Po vyučování a hrách dejte knihy, hračky na svá místa, vše, co potřebujete pro hodiny, dejte do brašny.

Závěr . Ten, kdo se naučil mnohé dělat sám, nikdy nebude pro ostatní přítěží, nebude se cítit bezmocný. K tomu, aby se člověk mohl plnohodnotně obsloužit, je nutné po dobu studia ve škole ovládat všechny druhy sebeobsluhy a práce v domácnosti.

Shrnutí

Jaká práva mají studenti?

Jaké jsou povinnosti?

Jaké domácí práce už zvládnete?

Učitel:Škola je váš druhý domov. Trávíte tam většinu dne. Škola vám nejen dává cenné znalosti, ale učí vás budovat své vztahy s lidmi, chovat se k dospělým s respektem, komunikovat se kamarády, získávat přátele. A to, jak se projevíte ve škole, do značné míry závisí na vašem budoucím životě.

sebepoznání
Téma: Dobrá cesta

Účel: odhalit podstatu pojmu „dobrá vůle“, prohloubit znalosti studentů o pojmech jako „dobrá vůle“, „lidskost“, „milosrdenství“, „laskavost“, „slušnost“, „citlivost“; uvolněte vnitřní napětí cvičením „písková arteterapie“.
úkoly:
Vzdělávací - naučit studenty uvažovat, klást otázky, schopnost naslouchat a slyšet jeden druhého, rozumně budovat své odpovědi.
Rozvíjení - rozvíjet schopnost studentů ovládat své jednání, učit je uplatňovat mravní pojmy v životě, rozvíjet komunikační dovednosti, naslouchání, připojovat slova k umění; rozvíjet přátelský vztah k lidem, k sobě navzájem.
Výchovná – výchova k vysoké mravnosti, lidskosti, chuti konat dobré skutky.
Vybavení: prezentace „Laskavost“, video „Laskavé srdce“, materiál pro provedení cvičení „písečná arteterapie“, krabička, „Košík laskavosti“, sedmikrásky

Během vyučování.
Pozdravy
Učitel:
- Ahoj hoši! Dnes máme neobvyklou lekci. Na naší lekci jsou hosté, prosím pozdravte je.
2. Kruh radosti
- Kluci pojďme do našeho přátelského hodného kruhu, zdravíme se a přejeme radost, štěstí, vše nejlepší Přeji štěstí a dobro všem dětem po ránu!
(Kluci si předávají svá srdce a řeknou si hodně štěstí)
3. Cvičení „Krabička s překvapením“ (hudba pro duši) Připravil jsem pro vás nečekané překvapení. Podívejte se na to a uvidíte, co je nejcennější. (Každé dítě se podívá do krabice a vidí svůj vlastní odraz.) Tak, co jsi viděl? (zrcadlo) Viděl jsi v zrcadle? (jeho odraz, sám sebe) Kdo je překvapen tím, co viděl? Proč? (odpovědi dětí) Dokud se nenaučíme milovat sami sebe takové, jací jsme, není nám souzeno milovat druhé lidi. Takže nebudeme schopni dávat štěstí, laskavost jiným lidem.
Úvod do tématu.
Student:
Laskavost je pro všechny lidi
Ať je více dobrých.
Neříkají nadarmo, když se potkají
"Dobré odpoledne" a "Dobrý večer".

A ne nadarmo máme
Přání "Měj se dobře."
Laskavost je od věku
Lidská dekorace

Dnes máme neobvyklou lekci - lekci laskavosti, lásky, přátelství. Budeme mluvit o laskavosti a dobrosrdečnosti. To znamená, že se budeme bavit o tom, jaký má člověk vztah k člověku, ke zvířeti, k přírodě.
Téma naší lekce je „Cesta dobra“ Snímek 1
Co je to pojem "laskavost"? (odpovědi dětí) Snímek 2
LASKAVOST - vstřícnost, upřímná dispozice k lidem, touha dělat dobro druhým.
- Prvním krokem k laskavosti je laskavé slovo. Připomeňme si kouzelná slovíčka.
5. Hra „Řekni mi slovo“ Snímek 3 Z teplého slova roztaje i ledový blok (děkuji) Starý pařez zezelená Když uslyší .. (dobré odpoledne) Chlapec, zdvořilý a rozvinutý Mluví při setkání . (ahoj) Když nás nadávají za žerty, Říkáme (promiň, prosím) Ve Francii i v Dánsku se loučí (sbohem) - Znáš kouzelná slova. Co myslíte – co určuje jejich sílu? - Síla kouzelných slov závisí na tom, jak přesně jsou vyslovena, jakým hlasem - klidným a přátelským nebo hrubým a nezdvořilým. Zhruba řečeno, prostě přestávají být kouzelné. 6. Dobrá vůle
- Jak rozumíte slovu VÍTEJTE?
Dobrá vůle je touha člověka být otevřený ostatním lidem, touha, aby ostatní byli dobří slide 4
Ano, kluci, všichni jste správně řekli, že tento pojem se skládá ze dvou slov: touha a dobro.
- A jakého člověka lze nazvat benevolentním? (Člověk, který se chová k ostatním s láskou. Musíte věřit, že většina lidí kolem je laskavá, upřímná, nepřeje vám bolest a zlo)
7. Citát ze snímku 5. lekce „Dobrý úmysl je poloviční štěstí.“ lidová moudrost
- Jak rozumíte těmto slovům?
Student:
A jak potřebujeme laskavá slova! Nejednou jsme se o tom sami přesvědčili, Nebo možná nejsou důležitá slova činu? Skutky jsou činy, ale slova jsou slova. když je ostatní potřebují.

8. Sledování videa "Kind Heart"
- Kluci, kteří byli v Domě s pečovatelskou službou a invalidé, se podělí o své dojmy.
- Všichni jsme udělali dobrý skutek - darovali jsme ptáka štěstí, vyrobeného vlastníma rukama.
- Když člověk koná dobré skutky pro druhé lidi, sám se stává dobrým a radostným.
9. Práce s učebnicí. S.59 Čtení příběhu
- Proč vaše přítelkyně řekly, že jsou ve všem stejné?
- Proč máma odsoudila Sonyu? - Dá se Sonyino chování k přítelkyni nazvat nepřátelským?
- Co byste dělali v takové situaci?
10. Kreativní činnost "Ať je vždy sluníčko!".
Udělejme si navzájem dárek "Dobré slunce".
- Provedeme cvičení zvané "písková arteterapie", tzn. budeme malovat pískem. Na každém stole vidíte plastový povrch a písek. Přemýšlejte o tom, jaký druh kresby chcete dělat. Potom vezmeme písek do pěsti, pomalu nasypeme a prsty uděláme obrázek. (hudba hraje)

Prezentujte svou práci spolužákovi a zároveň popřejte hodně štěstí.
- Jaký jste měl pocit, že děláte skvělou práci?
11. Cvičení "koš dobra"
- A teď budeme sbírat to dobré do košíku. Navrhuji, abyste na sedmikrásky napsali jedno laskavé slovo a vzali ho do košíku.
12. Kruh „Od srdce k srdci“
- Usmějme se na sebe, snažme se být laskaví. Koneckonců dělat dobro je skvělé a všichni společně zazpíváme píseň

Představení písně „The Way of Good“.

Učitel:
Bez ohledu na to, jak život letí - Nelituj svých dnů, Udělej dobrý skutek pro štěstí lidí. Aby srdce hořelo, A nedoutnalo ve tmě Udělej dobrý skutek - Tak žijeme na zemi.

Shadrina Elena Vladimirovna

KSU „Psst jim. Lermontov"

učitel sebepoznání.

Plán lekce pro sebepoznání.

Škola : KSU «Psst jim. Lermontov“ datum ______________, č. 7 -1.

Předmět: Škola je náš společný domov.

Hodnota: porozumění, zodpovědnost.

vlastnosti: vstřícnost, laskavost.

učitel : Shadrina E.V.

Třída: 2, počet studentů: 12

Cílová: zobecnit představy žáků o škole, o hodnotě školního přátelství. úkoly: odhalit význam pojmů "školní dům"; rozvíjet touhu získávat znalosti, být zvídavý, učit se více;vychovávat k pečlivému a respektujícímu postoji ke škole, k respektu k učitelům, ke spolužákům.

Zdroje

Hudba pro odpočinek "Motýli", audionahrávka písně "Co učí ve škole" (text M. Plyatskovsky, hudba V. Shainsky),

"Zápisník moudrosti", video "Učit ve škole",báseň V. Leikina „Myšlení cestou do školy“,barevná kolečka, listy s otázkami, kartičky s názvy školních předmětů.

Během vyučování

Organizace času. Psychická nálada.

Sedněte si prosím pohodlně s rovnými zády. Nekřížte ruce a nohy. Ruce lze položit na kolena nebo na stůl. Odpočinout si.

"Cesta na oblaku"

Zavři oči. Skoč na bílý nadýchaný obláček, který vypadá jako měkká hora nadýchaných polštářů. Pociťte, jak vaše nohy a záda pohodlně spočívají na tomto velkém oblačném polštáři.

Tvůj mrak pomalu stoupá k modrému nebi. Cítit vítr na tváři. Tady, vysoko na obloze, je všechno klidné a tiché. Kéž tě teď tvůj mrak zavede na místo, kde budeš šťastný.

Pokuste se mentálně vidět toto místo co nejpřesněji. Tady se cítíte naprosto klidně a šťastně. Zde se může stát něco úžasného a magického (pauza 30 sekund)

Nyní jste zpět na svém cloudu a přenese vás do naší školy. Vystupte z mraku a poděkujte mu za to, že se vám tak dobře svezlo... Nyní sledujte, jak se pomalu rozplývá ve vzduchu... Otevřete oči... Protáhněte se, narovnejte se a buďte znovu ve střehu, svěží a ve střehu. Pro dosažení harmonie a duševního klidu je nutné očistit a zklidnit mysl.

1. Co jsi cítil při cestování na cloudu?

2. Kam tě zavedl cloud?

3. Dokázal jsi být šťastný?

Hudba pro relaxaci

"motýli"

2. Kontrola domácích úkolů.

Schránka moudrosti.

Děti předem dostanou domácí úkoly do sešitu. Je třeba si přečíst báseň V. Bilmana „Škola je úžasný domov“ a napsat své škole přání všeho dobrého a slova díků.

Studentský průzkum.

Notebook

3. Pozitivní tvrzení (citát)

"Pták je červený od peří a muž od učení."

(ruské lidové přísloví)

Čtení citátu učitelem;

Opětovné přečtení citátu 1-2 studenty;

Sborové čtení citátu.

1. Jak chápete význam tohoto přísloví?

2. Jaký je vztah s ptačím peřím a lidským učením?

Studenti zapíší citát do Zápisníku moudrosti.

Ruské lidové přísloví

« Zápisník moudrosti »

4. Vyprávění příběhů (rozhovor).

Dnes jsem na lekci přinesl video „Učil ve škole“, pojďme se na něj podívat.

Videokonverzace:

Co se ve škole učí?

Proč chodíme do školy?

Dá se říci, že škola je náš druhý domov?

Učitel nabízí poslech básně Vjačeslava Leikina

„Úvahy na cestě do školy“.

Všem závidím. kočka, -Toulá se, kam chceA miluje tmuA brousí si drápy s vytím.

A žárlím. U psaKamarádi jsou všudeA to každý den dvě hodinyPes nemyje nádobí.

Květu závidím. a co? -Květ a vůně.A tady, trochu světla, vlez do kabátuA v lekcích chřadnout.

Sýkory skáčou na pařezy,Nemyslet na školu...A tady je škola, celá ve světlech.Jdu pozdě, že?

A tam, ve třetím patře,Přátelé a vůně křídy...A já už žárlímSkoro unavený.

O čem je tato báseň?Komu ten kluk záviděl?- Stálo to za to závidět? Proč?Pozná se někdo z vás v této básni?

Video "Učíme se ve škole"

Báseň

V. Leikin "Úvaha na cestě do školy"

5. Tvůrčí činnost

Studenti jsou vyzváni, aby vytvořili projekt Zázračné školy a prezentovali jej.

Studenti jsou rozděleni do 3 skupin.

Náš sladký školní dům. Speciální, na rozdíl od jiných. Pojďme se v duchu projít po chodbách naší školy, nahlédnout do každé třídy.- Co se vám na naší škole nejvíce líbí?-Chtěl bys tady něco změnit?-Doporučuji dokončit kreativní projekt "Zázračná škola".

Třída je rozdělena do 3 skupin pomocí barevných kroužků (modrý, zelený, červený). Každá skupina dostane úkol.1. skupina - "Ředitel a učitelé Zázračné školy."

Zadání: vypracovat způsob fungování zázračné školy. Odpovědi na následující otázky zapište do listu:

Jaké předměty budou na Miracle School?Kolik minut bude lekce trvat?- Změna?- Kolik lekcí denně?- Jaký domácí úkol by měl být zadán?- Jaké známky by se měly dávat?- Budou prázdniny pokračovat?

2. skupina - "Studenti zázračné školy." Cvičení: Odpovědi na následující otázky zapište do listu:

Jaká bude školní uniforma studentů? - Kolikrát týdně bude hodina tělesné výchovy? - Potřebuje naše škola jídelnu? Co chutného v něm kuchařkám nabízíte k vaření? - Co nového byste chtěli mít ve škole pro studenty?

3. skupina - "Stavitelé zázračné školy"

Úkol: nakresli obrázek "Zázračná škola". Jak bude škola vypadat?

Ochrana práce studentů.

Hra s kouzelnou taškou
Učitel nabízí dětem hru „Kouzelný pytlík“. Do malého sáčku se skládají kartičky se slovy-názvy školních předmětů: matematika, ruský jazyk, literární čtení, hudba, znalost světa, sebepoznání, tělesná výchova, kazašský jazyk, anglický jazyk, výtvarné umění, pracovní výcvik. Děti střídavě vytahují z tašky kartičky se slovy a říkají, proč je ten či onen předmět potřeba.

Závěr: Naše škola je velký, krásný a světlý dům. Zázračná škola! Zde se dozvíte mnoho nového, zajímavého, sami se stanete lepšími a laskavějšími. Vaši milující učitelé, vaši přátelé a spolužáci jsou vždy po vašem boku. Společně jsme jedna velká, přátelská rodina. Škola je domovem, kde jste vždy vítáni.

Listy s otázkami

Karty

6. Skupinový zpěv.

Co se učí ve škole.

Pište různá písmena
S tenkým pérem v sešitě
Učí ve škole, učí ve škole
Učí ve škole.
Odečtěte a násobte
Neurážejte děti
Učí ve škole, učí ve škole
Učí ve škole.
Odečtěte a násobte
Neurážejte děti
Učí ve škole, učí ve škole
Učí ve škole.

Přidejte dvě až čtyři
Číst slova po slabikách
Učí ve škole, učí ve škole
Učí ve škole.
Dobré knihy k milování
A být vzdělaný
Učí ve škole, učí ve škole
Učí ve škole.
Dobré knihy k milování
A být vzdělaný
Učí ve škole, učí ve škole
Učí ve škole.

Najděte východ a jih
nakreslete čtverec a kruh
Učí ve škole, učí ve škole
Učí ve škole.
A nikdy se nenechte zmást
Ostrovy a města
Učí ve škole, učí ve škole
Učí ve škole.
A nikdy se nenechte zmást
Ostrovy a města
Učí ve škole, učí ve škole
Učí ve škole.

O slovesu a o pomlčce
A o dešti na dvoře
Učí ve škole, učí ve škole
Učí ve škole.
Silné, silné přátelství
Poklad přátelství od dětství
Učí ve škole, učí ve škole
Učí ve škole.
Silné, silné přátelství
Poklad přátelství od dětství
Učí ve škole, učí ve škole
Učí ve škole.

Píseň „Co učí ve škole“

slova:

Plyatskovsky M.Hudba:

Shainsky V.

7. Domácí úkol.

Zadání v sešitech str.18, zadání.1 Přemýšlejte a napište na kostky, čeho si na vaší škole ceníte.

Notebook

8. Závěrečná minuta ticha.

Zavři oči. Vzpomeňte si na vše, co bylo v lekci dobré, a mentálně to sdělte všem lidem na Zemi. Děkuji za lekci.

Hudba pro relaxaci.

"Voda"

Seznam použité literatury:

1. Internetové zdroje.

2. Sebepoznání. Metodická příručka, Tokovenko O.M., Kim V.N., Kerimbayeva S.R. - Almaty: NNPOOTS "Bobek", 2010.

3. Sebepoznávací učebnice pro 2. ročník, Kezhegaliyeva Zh.B., Kim V.N., Kerimbayeva S.R. - Almaty: NNPOOTS "Bobek", 2010.

aplikace

Úkol pro skupinu 1.

Jaké předměty budou v zázračné škole? _______________________

Kolik minut bude lekce trvat? ___________________________________- Změna? _____________________________________________________- Kolik lekcí denně? __________________________________- Jaký domácí úkol by měl být zadán? ________________________________- Jaké známky by se měly dávat? _____________________________- Budou prázdniny pokračovat? _____________________________________________

Úkol pro skupinu 2

Jaká bude školní uniforma studentů? - Kolikrát týdně se bude konat hodina tělesné výchovy? - Potřebujeme v naší škole jídelnu? _________________ Jací by měli být učitelé ve škole? _____________________________ - Co nového byste chtěli mít ve škole pro studenty? __________________

Kartičky s názvy školních předmětů:

matematika, ruský jazyk, literární čtení, hudba, znalost světa, sebepoznání, tělesná kultura, kazašský jazyk, anglický jazyk, výtvarné umění, pracovní výcvik.

GKSOU VO "Malyshevskaya speciál (opravný)

všeobecně vzdělávací internátní škola typu VIII

Abstrakt z otevřené lekce

"Moje škola

Dům"

Pedagog: Kalinina E.V. 2013

Cílová: Formovat vlastenecké vědomí studentů studiem historie jejich školy.

úkoly:

Vzdělávací:

  • seznámit se s historií školy
  • rozšířit znalosti dětí o škole.

Vzdělávací:

  • vychovávat lásku ke škole, úctu k ní;
  • pěstovat přátelství.

Opravné:

  • rozvoj prvků verbálně-logického myšlení prostřednictvím hádanek;
  • obohacování slovní zásoby dětí seznamováním s novými slovy;
  • rozvoj myšlení, schopnost nacházet vztahy příčina-následek;
  • korekce vizuální paměti prostřednictvím podpůrných a prezentačních karet;
  • rozvíjet intonačně expresivní řeč čtením poezie.

Postup lekce

(Psychologická nálada.)Ahoj děti a hosté. Dnes je venku zataženo a chladno, ale v naší třídě je útulno a teplo, teplo od našich úsměvů. Každý úsměv je totiž malé sluníčko, ze kterého je hřejivé a dobré. Věnujte tedy svůj úsměv sobě i našim hostům. Myslím, že v lekci nebudeme smutní, ale budeme se usmívat a budeme mít dobrou náladu.

Kluci, chcete cestovat?

Dnes se vydáme na úžasnou cestu zvanou „historie“. Nebojte se, nebudeme muset chodit daleko. A kam půjdeme, můžete hádat vyluštěním této křížovky. Souhlasíš?

1. Seina je velká a důležitá - 2. Černá a bílá

Dům je patrový. Píšou každou chvíli.

Jsme ve spodním patře Otřete hadrem-

Všichni obyvatelé již byli přečteni (skříň) Prázdná stránka (nástěnka)

3. Kulík není skvělý 4. V černém poli je zajíc bílý

Objednává celou stovku: Skákal, běhal, dělal smyčky

Pak se posaďte a studujte, stezka za ním byla také bílá,

Pak vstaň, rozejdi se (zavolej) Kdo je ten zajíc? (křída)

5. Je tam nádherná lavička

Ty a já jsme si na to sedli.

Lavička nás oba vede

Rok po roce,

Z třídy do třídy. (Lavice)

Jaké bylo klíčové slovo?

Přesně tak - škola . Výborně kluci odvedli práci!

Kdo uhádl, na jaký výlet se vydáme? (půjdeme cestovat po škole)

Přesně tak, budeme cestovat po naší škole.(otevře se téma lekce „Můj školní dům“) (na tabuli se objeví fotografie školy)

Kde začíná škola? Divadlo prý začíná věšákem a škola?

1 SNÍMEK (školní veranda) (tichá hudba)

(Děti- Škola začíná na školní verandě.)

Ano, naprosto správně. Postavme se tiše v duchu na takové známé a rodné verandě naší školy.

Mezi dospělostí a dětstvím

Žádné mosty a žádné pohádky

Zůstalo nám dědictví

Jen vzpomínka na minulost.

A nyní pojďme dovnitř a podívejme se na naši školu jinýma očima, dozvíme se o její minulosti, povíme si o současnosti, zasníme se trochu o budoucnosti. (úkoly)

2 SNÍMEK "Historie školy" (pozadí školy s nápisem)

Co si teď budeme povídat

Každý by měl vědět, jak na to

Přece historie naší školy

Část historie naší země.

Každé město, vesnice, člověk i budova má svou historii. A naše škola není výjimkou. Naše škola má 20 let.

20 - v zásadě pouze začátek,

20 není termín pro školu,

Ale koneckonců, kolik už se to vymyslelo

V životě úspěšných silnic.

Upozorňuji na výstavu fotografií "Náš školní dům". Zde se můžete podívat, kolik vydání bylo během této doby vydáno. Bylo jich 13. Zdi naší školy opustilo 109 studentů. Někteří z nich se mohli v životě prosadit, někteří bohužel ne. Přál bych si, aby se naši budoucí absolventi dokázali najít v samostatném životě.

Obraťme se na silnici

Pojďme zjistit, co jsme ještě nevěděli

Pojďme si společně zavzpomínat

Pojďme listovat stránkami života.

Jak to všechno začalo, vám řeknou naši kluci, kteří pracují na projektu "Historie školy" Sosnovskaya A. a Glazov M.

3 SNÍMEK (se školní zahradou)

Sosnovskaya A. Školní zahrada střední školy Malyshevskaya kvete a dělá hluk. A najednou, jako v pohádce: „Brzy je věc hotová ...“ se objeví dvoupatrová budova. Na místě školní zahrady se stavěla budova pro děti, které studovaly na střední škole, a tato budova byla nazývána internátem.

Ptáte se, proč byla potřeba tato internátní škola? My vám to nyní vysvětlíme. Dříve a dokonce i nyní na střední škole kluci studovali z různých lokalit. Nejezdily školní autobusy a děti musely bydlet zde. Za tímto účelem byla tato budova postavena a nazývala se internátní škola střední školy Malyshevskaya. Celý týden zde děti bydlely, chodily se učit do školní budovy a na víkendy jezdily domů. Tato budova byla postavena a uvedena do provozu v roce 1974 (na cestě "historií" se objevuje datum 1974 - internátní škola všeobecného vzdělání Malyshevskaya střední škola)

(Upozorňuji na "cestu dějin")

A teď pozor na obrazovku!(objeví se fotografie). Uvidíte fotografii z minulých let, prohlédnete si ji zblízka a poznáte člověka, který na tomto internátu bydlel během školních let na střední škole a nyní s námi spolupracuje. (pokud děti nepoznaly, tak další foto)

Přes léto se v této budově nacházel školní pracovní a rekreační tábor.

Glazov M- Cesta dějin nás vede do roku 1984. (zobrazí se datum) Otevření v této budově filmotéka (objeví se toto slovo)

- Kluci, kdo ví, co je to za organizaci?

Víte, co je knihovna?(děti vysvětlují)

Co je to filmotéka? kdo uhodl?

Že jo. Ptáte se, proč bylo nutné filmy uchovávat? Dříve nebyly potřeba počítače, DVD, videorekordéry a vzdělávací filmy. Tyto filmy byly zaznamenány na film a uloženy v kovových krabicích. Každá škola si mohla objednat ten správný film, speciální lidé tento film vybrali a poslali do školy, byli povoláni lidé této profese speditéři . Poté byl tento film vrácen do filmotéky, aby si ho mohla objednat a zhlédnout i jiná škola.Nyní pochopte, jaký druh organizace?

(Děti jsou organizace, kde byly filmy uloženy)

Dříve na vesnici zůstávalo mnoho mladých lidí, byly tam státní statky, byla práce, chlapi dělali traktoristy.

Glazov M. A nyní nás historie vede do roku 1993. Ve vesnici Malyshev, v samém centru Ruska, byla přesně před 20 lety otevřena speciální (nápravná) internátní škola, ve které studujeme.

Listoval jsem stránkami minulosti, chtěl jsem ukázat a připomenout si, jak to bylo.

Připomeňte mi to znovujak stará je naše škola?Podívejte se, jak to všechno začalo.

4 SNÍMEK (nápis na snímku „Jak to bylo?“)První slovo měl ředitel školy. Pak to byl Maksimov Ivan Anatoljevič. Poté děti a rodiče přijali blahopřání od vedoucí RONO Biryukova Tatyana Mikhailovna a zástupce vedoucího okresu Selivanovsky pro sociální otázky Grigoriev Alexander Ivanovič. S uvítacím projevem vystoupila i organizátorka mimoškolních aktivit M.V.Bělová, která u nás později působila jako vychovatelka. Na verandě školy, tehdy to ještě nebylo jako nyní, se sešli všichni pracovníci školy. Vážený klíč předal řediteli školy inženýr stavebního družstva. Červená stuha i děti byly přestřiženy a jejich rodiče poprvé vstoupili za zdi naší školy, která stále přijímá děti, učí je číst, psát, počítat a samozřejmě se je snaží vychovávat poctivě, laskavě.

Během této doby dochází ke změnám. V roce 1999 mění se ředitel školy - stává se jím Shishkina I.I., mění se i zaměstnanci školy. Mění se i samotná škola.

(ZÁVĚR) Pojďme si ještě jednou projít naši „cestu dějin“. V jakém roce byla budova postavena? Jaké organizace byly v této budově? Kdy se naše škola otevřela? Jak stará je škola? Kolik bylo vydání? Vzpomene si někdo, kolik dětí odešlo ze školy? Výborně! Pojďme si odpočinout.

Hudební tělesná výchova.

Naše škola je rok od roku lepší. Třídy se zútulňují. Není možné projít třídami, kde se realita života magicky promění v nádhernou pohádku, připravenou děti vše naučit, vše vysvětlit „proč“. Asi se mnou budete souhlasit, že nejzajímavější a nejbezstarostnější čas trávíte tady ve škole. Vzpomeňme a uvidíme.

"Kaleidoskop školního života"(prezentace)

Korsakov V. Dnes se chceme ohlédnout

Čím byl život plný

Pro všechny šťastné chvíle

Pro všechny dobré věci.

Vzpomeňme na první září. Náš kaleidoskop otevírá první studentský svátek „Den znalostí“

Vzdělání, ahoj!

Školo ahoj!

Jdeme za znalostmi v kampani.

Dnes je svátek,

školní prázdniny-

Vítáme školní rok.

Nikašov P. A teď je v kalendáři říjen, dává nám dva svátky "Den učitelů" (pauza) .... a podzimní festival.

Ahoj, ahoj podzime!

Pojeďte s námi na dovolenou

Velmi, velmi prosím!

Paramonov V. Další stránkou kalendáře je listopad, Den matek. Je den v roce, který známe

Říká se tomu Den matek.

Když příbuzní a kmotry

Blahopřání je na místě.

V tento den jsou nejvítanějšími hosty maminky.

Skotnikov S. Sněhové vločky létající

Volají, volají dopředu.

Listujeme v kalendáři

Prosinec se blíží

A s ním šťastný nový rok!

Glazov M. otevíráme další list kalendáře - začíná leden, nádherné pohádkové večery.

Dva nádherné týdny - nastal čas Vánoc.

Věštění, tanec, hry a koledy

Frolová Yu . Únor, únor zima a slunce!

V únoru máme jeden svátek -

Tento svátek je dnem mužů.

Arnst A.

Vánice ještě nezametly,

Nedotáhl do konce

A naše duše se zahřály

A v mžiku srdce rozmrzla!

Ať je zima plná vzrušení

Dnes k nám přišlo jaro!

A přejeme vám štěstí!

Kozlov G. Duben klepe na okno

Co nám přináší duben?

Ptáci přicházejí z jihu

Sníh taje, kapky zvoní

Svátek kosmonautiky

Oslavte tento den!

Kireev V.

V dubnu se koná burza práce. "Lidová řemesla"

Dobře žil za starých časů,

Byly tam dřevěné lžíce

Žádné kantýny, žádné dezerty,

Nechybí ani lžičky.

Ale je jich tolik krásných

Dřevěné, srdci milé.

Lžíce, misky a krabice

Malovaná Chochloma.

Piskunová K.

Svátek klidu na venkově a jara.

V tento den vzpomínáme na vojáky

Ti, kteří se z války nevrátili ke svým rodinám.

Korsakov V. A poslední stránka našeho veselého kaleidoskopu

Zazvoní veselý zvoneček,

Pozvěte kluky s sebou.

Sbohem naše škola!

Zpíval a tančil s vámi

A všichni jsou unavení.

Náš školní kaleidoskop

Sbohem po celý rok!

Vzpomněli jsme si tedy na každý měsíc prožitý v naší škole. Stále zajímavý školní život,souhlasíš se mnou?K tomu nám pomáhá naše školní přátelství. Pojďme si odpočinout.

(tělesná výchova)Teď si dejte ruce na pás

Pomalu se houpejte doleva a doprava.

Teď nad sebou zamávejme -

Naše ruce se budou třepetat jako holubice míru!

Naše planeta nepotřebuje spory,

Děti a dospělí potřebují pouze přátelství!

Přátelství! Přátelství! Přátelství!

Opakuji, aby byl školní život zábavný, zajímavý, potřebujeme přátelství.

Každý z vás zná každý kout své školy.

Sosnovskaya A, Když v pošmourný podzimní den

Poprvé jsem šel do školy

Zahalilo mě teplo

Jako hořící oheň.

Pomalu jsem šel chodbou

Nebyl jsem obeznámen se vším.

Teď znám svou školu

A každý její kout.

A po známých chodbách

Obvykle chodím do třídy

A to navzdory všem řečem

Rád půjdu pokaždé.

A i když teď vím všechno

Ale v pošmourný den, jako poprvé

Škola mě zahřeje..

A vstoupím do známé třídy.

A teď navrhuji hrát. Hra se jmenuje „Kdo zná vaši školu nejlépe“. Položím ti otázku a ty zvedneš kartičku se správnou odpovědí.

  1. V jakém roce byla škola otevřena (1993)
  2. Kolik schodů je na školní verandě? (1)
  3. Kolik učeben je ve škole? (13)
  4. Kolik oken je v naší škole? (51)
  5. Jak stará je škola? (20)
  6. Kolik schodů je na školních schodech na chodbě? (18)
  7. Kolik ložnic má škola? (9)
  8. V jakém roce byla budova postavena? (1974)
  9. Kolik vydání za ta léta vyšlo? (13)

10. Ve kterém roce byla otevřena filmotéka? (1984)

11. Ve kterém roce byla umístěna třída odborného učiliště? (1990)

Výborně, většina kluků odpověděla správně a ti, kteří se mýlili, znovu projdou školou a najdou správnou odpověď.

Chci vás upozornit na naši výstavu kreseb "Můj školní dům". Jaké světlé, barevné obrázky. Asi v každém takovém domě vládne dobro, přátelství, radost, vzájemné porozumění. Myslím, že uděláte vše pro to, aby i naši školu bavilo žít, navazovat přátele a studovat.

Již jsme řekli, že naše škola letos slaví výročí. Nyní se stalo módou vypouštět na svátky do vzduchu ohňostroje nebo balónky. Nyní tedy vypustíme nad naši školu balónky s vašimi přáními naší škole a ať se nám splní každé naše přání. (když děti přikládají "kuličky", vyslovují své přání) (Hudba).

(prosperita,

trpělivost

dobří studenti

dlouhověkost,

dobrá tělocvična,

hrdost na své studenty

štěstí,

aby byl světlý, pohodlný,

Aby škola nezestárla,

pevné nervy a zdraví učitelům a vychovatelům

zůstat v teple a doma,

aby se studenti stali lepšími a poslušnějšími.)

Od sebe chci popřát škole, aby zářila světly šťastných dětských očí, porozumění, inspirace, úspěchů a vítězství.

Nikašov P. Naše škola je malá vlast

Tady jsme se hodně naučili.

Přečetli jsme mnoho knih.

Škola nás učí laskavosti a trpělivosti,

Milujte přátele, učitele a samotné vyučování.

Naše osudy začínají ve škole,

A srdce není nikdy zapomenuto

Šťastný školní čas.

Všechno nejlepší k 20. výročí! Hurá!

Na takovou veselou, pozitivní notu bych chtěl naši lekci zakončit.