Відкрите заняття школа наш другий будинок. Вчительські університети

"Наша школа - наш другий дім"

Цілі:

    Пожвавити в пам'яті цікаві моменти шкільного життя.

    Допомогти усвідомити індивідуальні та колективні досягнення класної спільноти.

    Визначити роль школи та класу в житті випускників, внесок кожного з них у життєдіяльність та розвиток шкільного колективу.

    Хід

    Вчитель:Добрий день …………… Сьогодні ми проводимо нашу останню класну годину під назвою "Наша школа - наш другий дім". На цьому класному годиннику вирішили поговорити про нас, про те, чого ми досягли, як добре ми знаємо один одного, які спогади залишаться у вас про школу, і що вам дала школа.

    Шкільні роки летять швидко, і ми з вами вже опинилися на фінішній прямій. Попереду у нас всього два місяці навчання у школі та випускні іспити, позаду – ціле шкільне життя

    Давайте подивимося один на одного, посміхнемося один одному і почнемо нашу класну годину.

    Учень:

    Ким би в житті ви не стали,

    Аби тільки не втомилися

    Відкривати та дивуватися,

    Підкорювати, не підкорятися.

    Вірити диву, вірити людям

    І, звісно, ​​посміхатися!

    Вчитель:Давайте відкриємо наш сімейний альбом і перші сторінки нашого альбому – Візитна картка класу.

    Йде показ слайдів – фото класу, класного керівника, староста, здобутки, відпочинок. Грає музика.

    Учень:

    Здавалося б, одне й те саме

    Котрий день, котрий рік,

    Але знову, як у дитинстві, нас турбує

    Наступного дня парафія.

    Будь-який урок, будь-яка зустріч

    Усі вклади на землі цінніші.

    Адже кожна шкільна мить відзначена

Неповторністю своєю.

Вчитель:

Шкільне життя - ніби драбинка знань. Ви піднімаєтеся все вище і вище - від однієї сходинки до іншої, важчої. Усі труднощі ми подолали разом. Навчалися наук, і вчилися дружити. Адже головне - щоб кожен із вас став хорошим, добрим людям.

А зараз я п риглашаємо вас у подорож нашою шкільною країною, в нашу рідну школу. Вона унікальна, має багату історію, в якій тісно переплелися найцікавіші сторінки історії. Свою унікальність школа зберігає й досі. Звернемося до історії.

Головні досягнення школи

Наша школа є:

Переможцем конкурсу загальноосвітніх установ, які впроваджують інноваційні освітні програми – 2007 року;

Учасником Національного реєстру «Провідні освітні установи Росії – 2010»;

Переможцем в естафеті «Рівняння на Перемогу» завдяки шкільному музею «Слави»;

Переможцем у національному проекті «Освіта» – «Кращі школи Росії».

Наша школа – єдина в республіці школа, що має музей «Слави», який став Петром патріотичного виховання з краєзнавчо – пошуковим загоном «Патріот».

Щодня до нашої школи приходять вчителі та учні. У них одне спільне завдання – треба зробити так, щоб усі хлопчики та всі дівчатка стали справжніми людьми: розумними, освіченими, працьовитими, щасливими та корисними членами суспільства. Завдання це вони вирішують разом, але по-різному: одні навчають, інші навчаються.

Наша школа – наш другий будинок, тому що ми в ньому проводимо більшу частину часу, тут ми вчимося дружити, тут ми отримуємо знання. Ми хочемо, щоб наша школа стала світлою від бажання множити свої знання та вміння, теплою від доброго ставлення один до одного!

Учень: Є у кожного дитинства своя адреса.
З ним розлучившись, ми станемо дорослішими.
І тинятися наше дитинство залишиться
У стінах маленької школи своєї.

Учень: Поведе нас все далі дорога
Шкільних літ не повернути, не забути.
І хочемо ми сьогодні трохи
Про колишнє з вами разом засумувати.


Учень: 11 років тому ми прийшли до школи з широко розплющеними очима, чекаючи дива. Ми були подібні до чистих білих сторінок, на яких ви, наші батьки та вчителі, писали свій текст, створювали людину.

Учень:Наш шлях не був усипаний трояндами, бо там не залишалося місця. Це місце було зайняте: пошуками Печоріна та стражданнями Тетяни, синтаксисом та пунктуацією, біквадратними рівняннями та трикутниками імені Піфагора.

Учень: Таблицею Менделєєва і тим щасливим яблуком, що впало на голову Ньютону, що мислить. А також материками та океанами, битвами та битвами, кросами та забігами.

Учень:Нашим основним завданням усі ці роки було скуштувати від дерева пізнання. Ми скуштували, і в деяких з'явилося нетравлення шлунка.

Учень:Ми намагалися зруйнувати гранітну основу науки і в результаті спільними зусиллями прогризли в ньому величезну дірку. Звідки на нас постійно прозирало пасатами, тому у багатьох з нас хронічний нежить.

Учень:І незважаючи на все це, ми, як і раніше, такі ж бадьорі і веселі, як і 11 років тому. У ці 11 років вмістилося ціле життя.

Учень:Це життя було б нудним і безрадісним, якби нас не супроводжували наші батьки та вчителі – надійні товариші, відмінні порадники.

Учень:Які були керівною та спрямовуючою силою нашого дорослішання. Вони постаралися вкласти у нас свої душі без залишку.

Вчитель: Першим помічником у досягненні успіху на сьогоднішній день є вчитель у школі , який допомагає вам здобути знання в тій чи іншій галузі, готує вас до самостійного життя, дає поради у важку для вас хвилину.

Спілкуючись із першою вчителькою щодня, ви осягали, окрім шкільної програми, прості істини…

Що вранці дуже непогано було б вчасно приходити на урок.

Що писати слід не на парті і не на руках, а лише у зошиті.

Що старшим грубити не можна, а малюків захищати потрібно обов'язково.

І ще багато інших премудрості, які має знати освічена людина.

А хто у вас була ваша перша вчителька? Що ви можете про неї розповісти?

Учні: Розповідь про першу вчительку

Учень:Спочатку перша вчителька була для нас найголовнішою людиною у школі.

Учень: Інавіть у країні! Навіть головніше за президента!

Учень:Потім ми довідалися, що у школі є директор.

Учень:І від нього також дещо залежить.

Учень:Та не дещо, а практично – все!

Учень:Вікна, двері, парти...

Плакати, дошки, карти...

Лампочки електричні.
І обіди учнівські.
Учень:Методика викладання

І санітарний стан.

І навчання, і поведінка.

І наш гарний настрій –

Всі разом:Все залежить від директора!

Учень: Вгадайте, що було найстрашніше у школі?
Учень:Ну, звісно, ​​потрапити на килим до завуча!

Учень: Коли ми розбивали вікно або коли ми втікали з контрольної алгебри.
Учень:Або коли проводили несанкціоновані досліди з хімії.
Учень:Все це закінчувалося у кабінеті завуча!

Учень:Завуч створює погоду у школі, від неї залежить шкільний клімат!

Учень:І ми вдячні за те, що клімат у нашій школі був сприятливим для нас.

Учень:І що погода протягом 11 наших шкільних років була тепла та сонячна!

Вчитель:Ви дорослішали з кожним роком, ставали все розумнішими та розумнішими, тому зараз ми перевіримо які знання ви отримали за 11 років.

Загальна тема

    За що учня виганяють із класу? (За двері.)

    Без чого людині жити не можна? (Без імені.)

    Яка гілка не росте на дереві? (Залізнодорожна.)

    Чого не втомишся все життя робити? (Дихати.)

    «Школа – будинок рідний»

    Скільки вікон у коридорі на першому поверсі?

    Скільки фотографій розміщено на стенді "Наша гордість"?

    Скільки всього дверей у нашій школі?

    Який кабінет найбільший за площею?

    Скільки столів у кабінеті історії?

    З скількох сходинок сходи на другий поверх

    Чиї портрети прикрашають стіни кабінету хімії та біології?

    Скільки сходів біля сходів перед входом до школи?

    Наші вчителі

    1.Коли день народження вашої першої вчительки?

    2. Скільки років директору нашої школи?

    3.Назвіть ваших класних керівників?

    4. Якого кольору ока у вчителя математики?

    5. Яке хобі у вчителя фізики?

    6. У кого з вчителів, на вашу думку, найкрасивіший голос?

    Учень:Побажання вчителям від учнів

    Вчитель:Молодці! Можна сказати, що школа і справді вам стала рідною домівкою.

Крім першої вчительки, директора та завучів,у нашій школі є й іншіпедагоги, які дуже багато років та сил віддаливихованню підростаючого покоління, зокрема й вам.

Учень:Що можна взяти у наших вчителів у дорогу у доросле життя? Що найкраще у наших вчителів?

Візьмемо цілеспрямованість.

Строгість_____________________________________

Додамо розуму____________________________________

А ще доброти______________________________________

А ---------така вся, така. Її красу додамо.

Серйозність візьмемо у _________________________________

І гумор, гумор не забудьте. Його візьмемо у _____________________________

А легкість у _____________________________________________________

Підсиплемо туди перцю___________________________________________

І підтягнутість ___________________________________________________

А як же без уміння програмувати?

Це захопимо у_____________________________________________________

Рішучість _______________________________________додамо.

Ще легко підкинемо, від _______________________________________

Оригінальність _________________________________________________

Вміння говорити англійською від ____________________________________

І, нарешті, відповідальність від _____________________________________.

ну, начебто все.

Отже, наш клас тепер най-

унікальний

Інтелектуальний,

Дружній,

Добрий,

Працьовитий,

Скромний,

Веселий,

Організований,

Достойний всяких похвал,

Чудовий клас.

Вчитель:Протягом ваших 11 років, від народження і далі милими помічниками, котрі люблять вас були… батьки, які переживали за всі невдачі, раділи успіхом і зараз готові допомогти…

Шановні батьки! Я говорю вам своє вчительське "дякую" за ваших дітей. Вони вміють поводитися, вони виховані, а найголовніше, вони - добрі і відкриті. У цьому ваша заслуга. Я вам дуже вдячна, щоми завжди з вами були однодумцями. Напевно, тож і з вашими дітьми не було проблем. Дякую.

А тепер послухаймо одну притчу.

Посудина життя.

І ще запам'ятайте п'ять простих правил:
1. Звільніть своє серце від ненависті - вибачте всіх, на кого ви були ображені
2. Звільніть своє серце від хвилювань - більшість із них марні.
3. Ведіть просте життя та цінуйте те, що маєте.
4. Віддавайте більше.
5. Чекайте менше.

У мене в руках ви бачите конверт, на якому написані слова "Мої мрії - мої надії" 2016-2021 р. напишіть свої мрії і вкладіть у цей конверт. Зустрінемось за п'ять років і побачимо, що ж у вас склалося в житті.

Я бажаю вам добра, бажаю, щоб ви обрали свій шлях у житті, щоб ваше життя приносило людям радість. Проживіть її чесно та з гідністю. І ще ніколи не забувайте школу, яка об'єднала вас.

Сумні хвилини розставання,
Але ми зараз не плакатимемо.
Все позаду: хвилювання, очікування,
І хочеться сказати на згадку:
«Весь шлях – той, що пройшли ми разом,
Ідучи сходами крутими,
Запам'ятаю я надовго, чесно!
На Вік ви стали мені рідними.
Всі роки вами насолоджувалася,
Вам душу всю я віддавала,
Як мати - дітьми, я милувалася,
До вас ніжні почуття відчувала.
Дякую вам за вашу чесність,
За вашу щирість. Терпіння.
За ті очі, що на мене дивилися,
Все розуміючи, без сумніву.
У кожного з вас своя дорога,
Який би шлях ви не вибрали свій.
Я чекаю на вас усіх біля шкільного порога
З відкритою, чистою душею».

Учні: Дорогі наші вчителі!

Наш шлях по життю тільки-но розпочато,
Спасибі Вам – він розпочато так, як потрібно.
Бажаємо Вам здоров'я та удачі,
Учнів – добрих і слухняних!

Дякую вам, вчителі рідні,
За доброту та за терпіння,
За те, що забувши спокій,
Віддали душу, без сумніву,

Тема: Школа – наш другий будинок. Права та обов'язки школяра

Ціль: 1. Дати цілісне сприйняття поняття «школа» та всього,

що з нею пов'язано.

2. Розглянути правила поведінки учнів у шкільництві.

3. Виявити основні правничий та обов'язки школярів.

4. Виховувати повагу до прав інших;

Хід заняття:

Слухайте загадку, про що в ній йдеться?

Коштує будинок,

Хто до нього увійде –

Той розум набуде.

Що це?

Школа

Тема уроку – «Школа – мій другий дім».

Як ви вважаєте, чому школу називають другим домом?

Гра «Асоціація»

Клас поділяється на дві команди. Учасники по черзі підбігають до вчителя та називають асоціацію зі словом школа. Команда, яка назвала останню асоціацію, стає переможцем гри.

Вчитель:- Хлопці, а чи знаєте ви правила, які існують у школі?

Згадаймо основні правила поведінки в школі?

Правила поведінки в школі:

1. Коли входиш до класу, привітайся з учителем та товаришами.

2. Якщо запізнився на урок, вибачся та попроси дозволу пройти на місце.

3. На уроці слухай уважно, відповідай, виконуй усі завдання.

4. Не відволікай сусідів своїми розмовами.

5. У їдальні потрібно поводитися тихо, не стрибай, дотримуватись правил етикету за їжею.

6. На змінах не штовхай товаришів, не бійся.

Сюжетно – рольова гра

Клас поділяється на невеликі групи. Кожній групі подається завдання. Через п'ять хвилин кожна група по черзі виходить до дошки, програє ситуацію та доводить свою точку зору.

Ситуація №1. Хлопчик і дівчинка запізнилися на урок, привітали вчителі та пішли на свої місця.

Ситуація №2. Вчитель викликав учня до дошки. Він галасливо встав, перевалку пішов до дошки, зачіпаючи дорогою зошити та підручники.

Ситуація №3. Дві вчительки розмовляють. Мимо проходить учень і каже: «Здрастуйте, Марино Петрівно».

Ситуація №4. Дівчинці знадобилася на уроці лінійка. Вона голосно спитала подругу, чи є в неї лінійка, а потім встала, пішла, взяла лінійку і потім сіла на місце.

Ситуація №5 Учитель пояснює тему уроку, в цей момент учень піднімає руку і ставить запитання.

Ситуація №6 Дві вчительки розмовляють під час зміни. До них підходить учениця і скаржиться, що її ображають однокласники.

Послухайте вірш А. Барто «Муха».

Алеша радий: прийшла весна,

У саду тепло та сухо,

І у класі біля вікна

Гудить сьогодні муха.

Він став за мухою спостерігати:

У вікно вона влетіла,

Вона то сяде на зошит,

То на шматочок крейди.

Вона під стелею

Літає у яскравому світлі,

А вниз спускається пішки

По стінній газеті.

По клейонці поповзла,

Забралася на рахунки,

У неї свої справи

І свої турботи.

Помчала муха без нічого,

А він тепер не в дусі -

Зауваження у щоденнику

Через цю муху!

А хіба Льоша винен?

Муха винна!

Вона тепер помчала до саду,

Понеслася кудись...

Коли вину свою визнати

Бракує духу,

Можна муху звинувачувати:

«Вина Муха!»

Про що це вірш?

Що ви можете сказати про поведінку Леші?

Чи справедливо вчитель поставив Леше зауваження у щоденнику?

Загадки

На столі вчителя – «чарівна» скринька зі «шкільними» загадками. Діти по черзі підходять до вчительського столу, дістають із скриньки загадку та відповідають на запитання.

1. Коштує будинок,

Хто до нього увійде –

Той розум набуде.

Школа

2. По чорному білому

Пишуть раз у раз.

Протруть ганчіркою -

Чиста сторінка.

Шкільна дошка

3. Білий камінчик розтанув,

На дошці сліди залишив.

Крейда

4. Стоїть чудова лава,

На ній посідали ти та я.

Лава веде обох нас

З року в рік, з класу до класу.

Парта

5. То я в клітку, то в лінійку.

Написати на мене зумій!

Можеш і намалювати,

Що я таке?

Зошит

6. У зошиті я буваю

Коса та пряма.

В іншому своєму значенні

Я планка для креслення.

І, нарешті, часом

У шеренгу всіх збудую.

Лінійка

7. У цій вузенькій коробці

Ти знайдеш олівці,

Ручки, пір'я, скріпки, кнопки,

Що завгодно для душі.

Пенал

7. Відгадай, що за річ:

Гострий дзьобик, а не птах,

Цим дзьобиком вона

Сіє – сіє насіння.

Не на полі, не на грядці –

На аркушах твого зошита.

Ручка

Творче завдання «Новий розклад»

Одного разу в одну школу було призначено нового директора, який вирішив переробити все в школі. І він почав все переробляти з назв шкільних уроків – старі назви йому дуже набридли. Так у шкільному розкладі з'явилися «фарбомазюкання», «буквоскладання»…

Допоможіть веселому директору і придумайте не менше трьох назв для уроків, таких як математика, музика, фізкультура, праця, російська мова.

Фізкульхвилинка

Психотренінг

Усі стоять у колі. Дивлячись сусідові в очі, треба сказати: «Я поважаю твоє право на безпеку і тебе не битиму». Співрозмовник киває головою, дякує і каже своєму сусідові (гра йде по колу): «Я поважаю твоє право на навчання і не відволікатиму тебе на уроці...»

Вправа "Збери прислів'я"

Завдання: Зібрати прислів'я з окремих слів.

1. У книзі шукають не літери, а думки.

2. Знання - не водиця - в рот саме не буде литися.

3. Золото видобувають із землі, а знання – із книг.

4. Червоний птах пір'ям, а людина – вченням.

6. Світ освітлюється сонцем, а людина – знанням.

7. Не соромно не знати, соромно не вчитися.

8. Вчення – світло, а неучення – темрява.

9. Читання – найкраще вчення.

10. Від навчання людина зі шляху не збивається.

Вчитель – Що таке право? (Правила, за якими живуть люди.)

Які права ви маєте? (На життя, на сім'ю, на навчання.)

Все починається із права на життя. Це – перший крок на шляху до майбутнього. Але таке право було не завжди. У Стародавній Спарті дитину, яка народилася слабкою, скидали зі скелі в прірву. У Парижі за старих часів дітей, які були в тягар батькам, віддавали жебракам.

Обговорення ситуації

Згадаймо казку Г.Х. Андерсена «Гидке каченя». Чи всі мешканці пташиного двору мали однакові права?

Чому ображали маленьке каченя? (Він був зовсім не схожий на інших.)

Чи мають право люди ставитися так до людини, яка не схожа на них кольором шкіри, зовнішнім виглядом, костюмом, говорить іншою мовою?

Чому гірко плакав Зайчик у казці «Лисиця та Заєць»?

Запитання

Чому не можна товаришам давати прізвисько, прізвисько?

Чому не можна вирушати у поїздку з незнайомими людьми?

Чому не можна грати на горищах, у підвалах?

Що ти робитимеш, якщо хтось підійде до вхідних дверей і попросить тебе впустити його, щоб зателефонувати?

Як ти діятимеш, якщо ти й батьки втратили один одного?

Хто захищає ваші права? (Держава.)

Як ви можете захищати свої права у спілкуванні з однолітками? (Бути дружними.)

Які права ти вважаєш головними для людини?

Ще один обов'язок школяра - берегти свої речі та навчальні приналежності.

Закінчи пропозицію

Учні доповнюють закінчення пропозицій:

У школі я повинен...

У школі я маю право...

Вдома я повинен...

Вдома я маю право...

На вулиці я повинен...

На вулиці я маю право...

Як розумієте вираз «право на помилку»? (Висловлювання дітей.)

Подумайте, чи існують люди, які не роблять помилок? Які помилки робите ви самі? (Відповіді дітей.)

Як розумієте вираз «на помилках вчаться»?

Висновок

Робити помилки – це нормально. На помилках ми вчимося. Головне – навчитися не повторювати свої помилки надалі.

Розмова про домашні обов'язки

Кожен член сім'ї повинен мати постійні трудові обов'язки, які виконуються для всієї сім'ї. Згадайте та розкажіть, яку роботу по дому виконують ваші близькі: мама, тато, бабуся, дідусь, брат і т. д. (Вислуховуються відповіді дітей.)

А у кого з вас є свої домівки? Що ви робите?

(Діти перераховують ті обов'язки, які вони виконують по Дому.)

Підвести підсумок.

Зразкові обов'язки

Догляд за квартирою. Один із домашніх обов'язків усіх членів сім'ї - створювати затишок у квартирі. Затишна, чиста, прибрана квартира приносить задоволення, її вигляд підвищує настрій, працездатність, продовжує життя.

Можна допомогти батькам вимити підлогу, протерти пил.

Якщо посмітили, зберіть сміття, помітите підлогу.

Дотримуйтесь порядку у своїй кімнаті.

Правила, пов'язані з приготуванням та прийомом їжі

Вмійте накривати на стіл, правильно сидіти за столом, користуватися столовим приладом, культурно їсти.

Вимийте посуд.

Вмійте приготувати їжу (нескладні страви: салат, яєчню, чай та інші).

Правила, пов'язані із самообслуговуванням

Волосся підстригайте, зачісуйте або заплітайте в коси.

Перевіряйте, чи ваш костюм або плаття, чи чисті черевики. Подивіться, чи всі гудзики на місці, якщо потрібно, пришийте гудзик.

Прийшовши зі школи або прогулянки, повісьте костюм на плічка, видаліть щіткою пил з черевиків або вимийте їх. Якщо черевики мокрі, просушіть. Змащуйте просушене взуття спеціальним кремом.

Вмійте випрати носову хустку, шкарпетки.

Вмійте заштопати невеликі отвори в одязі, пришити гудзики.

Застилайте ліжко, прибирайте свою кімнату і провітрюйте перед сном і після сну, перед приготуванням домашніх завдань.

Утримуйте в порядку своє робоче місце вдома. Після занять та гри покладіть книги, іграшки на свої місця, все необхідне для уроків покладіть у ранець.

Висновок . Хто навчився багато робити сам, ніколи не буде тягарем іншим, не почуватиметься безпорадним. Треба освоїти всі види самообслуговуючої та домашньої праці під час навчання у школі, щоб уміти повністю обслуговувати себе.

Підбиття підсумків

Які права мають учні?

Які є обов'язки?

Які домашні обов'язки ви можете взяти на себе?

Вчитель:Школа – ваш другий будинок. У ній ви проводите більшу половину дня. Школа не тільки дає вам цінні знання, а й вчить будувати свої стосунки з людьми, шанобливо ставитися до дорослих, спілкуватися з товаришами, завойовувати друзів. І від того, як ви виявите себе в школі, багато в чому залежить ваше подальше життя.

Самопізнання
Тема: Дорогою добра

Мета: розкрити сутність поняття «доброзичливість», поглибити знання учнів про такі поняття як «доброзичливість», «людяність», «милосердя», «доброта», «порядність», «чутливість»; зняти внутрішню напругу за допомогою вправи «пісочна арт-терапія».
Завдання:
Освітня - вчити учнів міркувати, ставити запитання, вміння слухати та чути один одного, обґрунтовано будувати свої відповіді.
Розвиваюча – розвивати вміння учнів контролювати свої вчинки, вчити застосовувати моральні поняття у житті, розвивати навички спілкування, аудіювання, долучити до мистецтва слова; розвивати доброзичливе ставлення до людей один до одного.
Виховна – виховання високої моральності, людяності, прагнення здійснювати добрі справи.
Обладнання: презентація «Доброта», відеоролик «Добре серце», матеріал для виконання вправи «пісочна арт-терапія», шкатулка, «Кошик добра», ромашки

Хід уроку.
Вітання
Вчитель:
- Здрастуйте, хлопці! В нас сьогодні незвичайний урок. На нашому уроці є гості, будь ласка, привітайте їх.
2. Коло радості
- Хлопці, станемо в наше дружне добре коло, привітаємо один одного і побажаємо радості, щастя, всього доброго. Бажаю щастя та добра Всім дітям із самого ранку!
(хлопці передають одне одному серце та говорять добрі побажання)
3. Вправа «Скринька з сюрпризом» (музика для душі) Я приготувала вам несподіваний сюрприз. Загляньте в неї, і ви побачите, що є найціннішим. (Кожна дитина заглядає в скриньку і бачить своє відображення.) То що ви побачили? (Дзеркало) А в дзеркалі ви побачили? (Своє відображення, себе) Хто здивований тим, що побачив? Чому? (відповіді дітей) Поки ми не навчимося любити себе такими, якими ми є, нам не судилося любити інших людей. Отже, не зможемо дарувати щастя, доброту іншим людям.
Введення у тему.
Учень:
Доброта потрібна всім людям,
Нехай більше добрих буде.
Кажуть недаремно під час зустрічі
«Доброго дня» та «Доброго вечора».

Адже не дарма є у нас
Побажання «У добрий час».
Доброта вона від віку
Прикраса людини

Сьогодні у нас незвичайний урок – урок доброти, кохання, дружби. Ми поговоримо про доброту та доброзичливість. Тобто ми міркуватимемо про те, як людина ставиться до людини, до тварини, до природи.
Тема нашого уроку «Дорогою добра» Слайд 1
Що це за поняття "доброта"? (відповіді дітей) Слайд 2
ДОБРОТА - чуйність, душевне прихильність до людей, прагнення робити добро іншим.
- Перший крок до доброти – це добре слово. Згадаймо чарівні слова.
5. Гра «Доскажи слівце» Слайд 3Растає навіть крижана брила Від слова теплого.(дякую) Зазеленіє старий пень, Коли почує.. (добрий день) Хлопчик, ввічливий і розвинений Говорить, зустрічаючись. (Здрастуйте) Коли нас сварять за витівки, Говоримо (пробачте, будь ласка) І у Франції, і в Данії На прощання говорять (до побачення) - Чарівні слова ви знаєте. А як ви думаєте – від чого залежить їхня сила? - Сила чарівних слів залежить від того, як саме вони сказані, яким голосом – спокійним та привітним чи грубим та нечемним. Сказані грубо, вони просто перестають бути чарівними. 6. Доброзичливість
- Як ви розумієте слово ДОБРОЖАЛЬНІСТЬ?
Доброзичливість – це прагнення людини бути відкритим іншим, бажання іншим добра слайд 4
Так, хлопці, ви всі правильно сказали, що це поняття складається з двох слів: бажання та добро.
- А яку людину можна назвати доброзичливою? (Людини, яка до інших ставиться з любов'ю. Потрібно вірити, що навколо здебільшого люди добрі, щирі, не бажають вам болю та зла)
7. Цитата уроку слайд 5«Добрий намір – половина щастя». Народна мудрість
– Як ви розумієте ці слова?
Учень:
А як нам добрі слова потрібні! Не раз ми в цьому переконалися самі, А може не слова справи важливі? Справи справами, а слова словами. ,Коли вони іншим необхідні.

8. Перегляд відео «Добре серце»
- Хлопці, які були у «Будинку для людей похилого віку та інвалідів» поділяться своїми враженнями.
- Ми всі зробили добру справу – подарували птицю щастя, зроблену своїми руками.
- Коли людина робить добрі вчинки для інших людей, їй самому стає добре і радісно.
9 . Робота з підручника. С.59 Читання оповідання
- Чому подружки казали, що вони однакові?
- Чому мама засудила Соню? - Чи можна поведінку Соні щодо подруги назвати недоброзичливою?
- А як би ви вчинили в такій ситуації?
10. Творча діяльність «Нехай завжди буде сонце!».
Давайте виготовимо подарунок один одному «Добре сонечко».
- Ми виконуватимемо вправу, яка називається «пісочна арт-терапія», тобто. ми будемо малювати піском. У кожного на парті ви бачите пластикову поверхню та пісок. Подумайте, який малюнок ви хочете виконати. Потім беремо пісок у кулак, сипемо його повільно та пальчиками робимо зображення. (звучить музика)

Подаруйте свою роботу товаришу по парті, при цьому вимовляйте добрі побажання.
-Яке почуття ви відчували, роблячи чудову справу?
11. Вправа «Кошик добра»
- А зараз ми з вами зберемо в кошик добро. Я вам пропоную написати на ромашках одне добре слово і віднести до корзини.
12. Коло «Від серця до серця»
- Давайте посміхнемося один одному, постараємося бути добрими. Адже робити добро – це здорово і всі разом заспіваємо пісню

Виконання пісні «Дорогою добра».

Вчитель:
Як би життя не летіло- Днів своїх не шкодуй, Роби добру справу Заради щастя людей. Щоб серце горіло, А не тліло в темряві Роби добре діло- Тим живемо на землі.

Шадріна Олена Володимирівна

КДУ «СШ ім. Лермонтова»

вчитель самопізнання.

План уроку з самопізнання.

Школа : КДУ «СШ ім. Лермонтова» дата______________ р. № 7 -1.

Тема: «Школа – наш спільний будинок».

Цінність: розуміння, відповідальність.

Якості: дружелюбність, доброта.

Педагог : Шадріна Є.В.

Клас: 2, учнів:12

Ціль: узагальнити уявлення учнів про школу, про цінність шкільної дружби. Завдання: розкрити значення понять «шкільний дім»; розвивати прагнення отримання знань, бути допитливим, більше пізнавати;виховувати дбайливе та поважне ставлення до школи, поважне ставлення до вчителів, до однокласників.

Ресурси

Музика для релаксації «Метелики», аудіозапис пісні «Чому навчають у школі» (сл. М. Пляцковського, муз. В. Шаїнського),

«Блокнот мудрості», відеоролик «Вчать у школі»,вірш В.Лейкіна «Роздум по дорозі до школи»,кольорові кружки, листи з запитаннями, картки із найменуваннями шкільних предметів.

Хід уроку

Організаційний момент. Психологічний настрой.

Будь ласка, сядьте зручно, тримайте спинку прямо. Руки та ноги не схрещуйте. Руки можна покласти на коліна чи стіл. Розслабтеся.

«Подорож на хмарі»

Закрийте очі. Стрибніть на білу пухнасту хмару, схожу на м'яку гору з пухких подушок. Відчуйте, як ваші ноги та спина зручно розташувалися на цій великій хмарній подушці.

Ваша хмара повільно піднімається в Синє небо. Відчуваєте, як вітер обвиває ваші обличчя. Тут, високо у небі, все спокійно та тихо. Нехай ваша хмара перенесе вас зараз у таке місце, де ви будете щасливі.

Постарайтеся подумки побачити це місце якомога точніше. Тут ви почуваєтеся абсолютно спокійно та щасливо. Тут може статися щось чудове і чарівне (пауза 30 сек.)

Тепер ви знову на своїй хмарі, і вона везе вас до нашої школи. Злізте з хмари і подякуйте їй за те, що вона так добре вас покатала... Тепер поспостерігайте, як вона повільно розтане в повітрі... Розплющіть очі... Потягніться, випростайтеся і знову будьте бадьорими, свіжими та уважними. Для досягнення гармонії та душевного спокою необхідно очищати та заспокоювати розум.

1. Що ви відчули, подорожуючи на хмарі?

2.В які місця привела вас хмара?

3. Чи вийшло у вас побути щасливими?

Музика для релаксації

«Метелики»

2.Перевірка домашнього завдання.

Скринька мудрості.

Дітям попередньо дається домашнє завдання у зошиті. Необхідно прочитати вірш В.Більмана «Школа чудовий дім» та написати добрі побажання та слова подяки своїй школі.

Опитування учнів.

Зошит

3. Позитивне висловлювання (цитата)

«Червоний птах пір'ям, а людина вченням».

(Російське народне прислів'я)

Читання цитати вчителем;

Повторне читання цитати 1-2 учнями;

Хорове читання цитати.

1.Як ви розумієте сенс цього прислів'я?

2. Який взаємозв'язок з пташиним пір'ям і вченням людини?

Учні записують цитату до «Блокнота мудрості»

Російське народне прислів'я

« Блокнот мудрості»

4. Розповіді історії (розмова).

Сьогодні на урок я принесла відеоролик «Вчать у школі», давайте його побачимо.

Бесіда з відеоролика:

Чому навчають у школі?

Навіщо ми ходимо до школи?

Ми можемо сказати, що школа – наш другий будинок?

Вчитель пропонує послухати вірш В'ячеслава Лейкіна

«Роздуми дорогою до школи».

Я всім заздрю. Коту, -Він блукає там, де хоче,І любить темряву,І з виттям пазурі точить.

І псу заздрю. У псаПриятелі всюди,І щодня по дві годиниНе миє пес посуд.

Квітку заздрю. А що? -Квіти собі та пахни.А тут, на світанку, залазь у пальтоІ під час уроків чахні.

Синички стрибають на пнях,Не думаючи про школу…А ось і школа, вся у вогнях.Запізнююсь, чи що?

А там, на третьому поверсі,Друзі та запах крейди…І мені заздрити вжеМайже що набридло.

Про що цей вірш?- Кому заздрив хлопчик?- А чи варто було заздрити? Чому?- Може хтось із вас впізнав себе у цьому вірші?

Відеоролик «Вчать у школі»

Вірш

В. Лейкіна «Роздум по дорозі до школи»

5. Творча діяльність

Учням пропонується створити проект «Диво-школи» та презентувати його.

Учні поділяються на 3 групи.

Наш милий шкільний будинок. Особливий, несхожий ні на який інший. Давайте подумки пройдемо коридорами нашої школи, заглянемо в кожен клас.-А що вам особливо подобається у нашій школі?-А хотілося б вам щось змінити тут?-Я пропоную вам виконати творчий проект «Диво-школа».

Клас ділиться на 3 групи за допомогою кольорових кружків (синіх, зелених, червоних). Кожна група отримує завдання.1-а група - «Директор та вчителі Чудо-школи.»

Завдання: скласти режим роботи Чудо-школи. На аркуші записати відповіді на запитання:

Які навчальні предмети будуть у Чудо-школі?- Скільки хвилин триватиме урок?- А зміна?- Скільки має бути уроків на день?– Які треба давати домашні завдання?- Які мають ставити оцінки?- Чи збережуться канікули?

2-я група – «Учні Чудо-школи.» Завдання: На аркуші записати відповіді на запитання:

Якою буде шкільна форма учнів? - Скільки разів на тиждень проводитиметься урок з фізичної культури? - Чи потрібна в нашій школі їдальня? Що смачного ви пропонуєте у ній готувати кухарям? - Що нового ви б хотіли мати у школі для учнів?

3-я група – «Будівельники Чудо-школи»

Завдання: намалюйте малюнок «Диво-школа». Як виглядатиме школа?

Захист робіт учнів.

Гра «Чарівний мішечок»
Вчитель пропонує дітям гру «Чарівний мішечок». У невеликий мішечок складаються картки зі словами-назвами шкільних предметів: математика, російська мова, літературне читання, музика, пізнання світу, самопізнання, фізична культура, казахська мова, англійська мова, образотворче мистецтво, трудове навчання. Діти по черзі виймають із мішечка картки зі словами та розповідають, для чого потрібен той чи інший предмет.

Висновок: Наша школа – великий, красивий, світлий будинок. Чудо-школа! Тут ви пізнаєте багато нового, цікавого, самі стаєте кращими і добрішими. Завжди поряд з вами вчителі, ваші друзі, однокласники. Разом – ми одна велика, дружна родина. Школа – це будинок, де завжди на вас чекають.

Аркуші з питаннями

Картки

6. Груповий спів.

«Чому навчають у школі».

Літери різні писати
Тонким перцем у зошит
Вчать у школі, вчать у школі,
Навчають у школі.
Віднімати та множити,
Малюків не ображати
Вчать у школі, вчать у школі,
Навчають у школі.
Віднімати та множити,
Малюків не ображати
Вчать у школі, вчать у школі,
Навчають у школі.

До чотирьох додати два,
За складами читати слова
Вчать у школі, вчать у школі,
Навчають у школі.
Книжки добрі любити
І вихованими бути
Вчать у школі, вчать у школі,
Навчають у школі.
Книжки добрі любити
І вихованими бути
Вчать у школі, вчать у школі,
Навчають у школі.

Знаходити Схід та Південь,
Малювати квадрат та коло
Вчать у школі, вчать у школі,
Навчають у школі.
І не плутати ніколи
Острови та міста
Вчать у школі, вчать у школі,
Навчають у школі.
І не плутати ніколи
Острови та міста
Вчать у школі, вчать у школі,
Навчають у школі.

Про дієслово і про тиру
І про дощ на подвір'ї
Вчать у школі, вчать у школі,
Навчають у школі.
Міцно-міцно дружити,
З дитинства дружбою дорожити
Вчать у школі, вчать у школі,
Навчають у школі.
Міцно-міцно дружити,
З дитинства дружбою дорожити
Вчать у школі, вчать у школі,
Навчають у школі.

Пісня «Чому навчають у школі»

Слова:

Пляцковського М.Музика:

Шаїнського Ст.

7. Домашнє завдання.

Завдання в зошитах стор.18, завдання.1 Подумати і написати на цеглинах, що ви цінуєте у своїй школі.

Зошит

8. Заключна хвилина тиші.

Закрийте очі. Згадайте все, що було на уроці хорошого і подумки передайте всім людям на Землі. Дякую за урок.

Музика для релаксації

«Вода»

Список використаної литературы:

1.Інтернет ресурси.

2.Самопізнання. Методичний посібник, Токовенко О.М., Кім В.М., Керимбаєва С.Р.- Алмати: ННПООЦ «Бобек», 2010р.

3.Підручник Самопізнання для 2 класу, Кежегалієва Ж.Б., Кім В.М., Керимбаєва С.Р.- Алмати: ННПООЦ «Бобек», 2010р.

додаток

Завдання для однієї групи.

Які навчальні предмети будуть у Чудо-школі?

Скільки хвилин триватиме урок? _________________________________- А зміна? ____________________________________________________- Скільки має бути уроків на день? ________________________________– Які треба давати домашні завдання? ______________________________- Які мають ставити оцінки? ____________________________________- Чи збережуться канікули? _________________________________________

Завдання для 2 групи

Якою буде шкільна форма учнів?__________________________ - Скільки разів на тиждень проводитиметься урок з фізичної культури?_______________________________________________________ - Чи потрібна у нашій школі їдальня?_________________________________ Що смачного ви пропонуєте в ній готувати кухарям? _________________ - Якими мають бути вчителі у школі? _____________________________ - Що нового ви б хотіли мати у школі для учнів?

Картки із найменуваннями шкільних предметів:

математика, російська мова, літературне читання, музика, пізнання світу, самопізнання, фізична культура, казахська мова, англійська мова, образотворче мистецтво, трудове навчання.

ДКСОУ ВО «Малишівська спеціальна (корекційна)

загальноосвітня школа-інтернат VIII виду

Конспект відкритого заняття

«Мій шкільний

будинок"

Вихователь: Калініна О.В. 2013 р.

Ціль: Формувати патріотичне свідомість учнів вивчення історії своєї школи.

Завдання:

Освітні:

  • познайомити з історією школи,
  • розширювати знання дітей про школу.

Виховні:

  • виховувати любов до школи, дбайливе до неї ставлення;
  • виховувати дружні стосунки.

Корекційні:

  • розвиток елементів словесно-логічного мислення через загадки;
  • збагачення словника дітей через ознайомлення з новими словами;
  • розвиток мислення, уміння знаходити причинно-наслідкові зв'язки;
  • корекція зорової пам'яті через карти опори та презентації;
  • розвивати інтонаційно-виразне мовлення через читання віршів.

Хід заняття

(Психологічний настрій.)Привіт діти та гості. Сьогодні на вулиці похмуро та холодно, а у нас у класі затишно та тепло, тепло від наших усмішок. Адже кожна усмішка-це маленьке сонечко, від якого стає тепло і добре. Тому подаруйте свою посмішку один одному та нашим гостям. Я думаю, що на занятті ми не сумуватимемо, а посміхатимемося, і в нас буде гарний настрій.

Хлопці, а хочете помандрувати?

Сьогодні ми вирушимо дивовижною дорогою під назвою «історія». Не лякайтеся, далеко нам із вами йти не доведеться. А куди ми вирушимо, ви здогадаєтеся, розгадавши цей кросворд.Чи згодні?

1. У сіни великий і важливий- 2. По чорному білому

Будинок стоїть багатоповерховий. Пишуть раз у раз.

Ми на нижньому поверсі Протруть ганчіркою-

Усіх мешканців прочитали вже (шафа) Чиста сторінка (дошка)

3. Кулик-не великий 4.У чорному полі заєць білий

Цілий сотні велить: Стрибав, бігав, петлі робив

То сядь та вчись, Слід за ним був теж білий,

То встань, розійдись (дзвінок) Хто ж цей заєць? (крейда)

5.Варта чудова лава

На ній посідали ти та я.

Лава веде обох нас

З року в рік,

З класу до класу. (Парта)

Яке ж ключове слово вийшло?

Правильно-школа . Молодці впоралися із завданням!

Хто здогадався, в яку подорож ми з вами вирушимо? (ми вирушимо подорожувати школою)

Цілком вірно, мандрувати ми будемо нашою школою.(відкривається тема заняття «Мій шкільний дім»)(з'являється на дошці фото школи)

З чого розпочинається школа. Театр, кажуть, починається із вішалки, а школа?

1СЛАЙД (шкільний ганок) (тиха музика)

(Діти- Школа починається зі шкільного ганку.)

Так цілком вірно. Давайте, мовчки подумки, постоїмо трохи на такому знайомому і рідному ганку нашої школи.

Між дорослістю та дитинством

Немає мостів та казок немає

Залишаються нам у спадок

Лише пам'ять минулих років.

А зараз увійдемо та подивимося іншими очима на нашу школу, дізнаємося про її минуле, розповімо про сьогодення, помріємо трохи про майбутнє. (завдання)

2 СЛАЙД "Історія школи" (фон школи з написом)

Те, про що ми зараз розповімо

Усі як слід знати повинні,

Адже історія школи нашої

Частина історії нашої країни.

Кожне місто, село, людина і навіть будинки мають свою історію. І наша школа не є винятком. Нашій школі виповнилося 20 років.

20 - у принципі тільки початок,

20- це для школи не термін,

Але ж скільки вже зверстала

У житті вдалих доріг.

Хочу звернути вашу увагу на фотовиставку «Наш шкільний дім». Тут ви бачите скільки за цей час було випусків. Їх було 13. 109 учнів покинули наші шкільні мури. Хтось із них міг утвердитись у житті, а хтось, на жаль, ні. Мені хотілося б, щоб наші майбутні випускники змогли знайти себе в самостійному житті.

Давайте повернемося на дорогу-

Дізнаємося те, чого ще не знали,

Погадуємо разом хоч трохи

Сторінки життя погортаємо.

Як усе починалося, вам розкажуть наші хлопці, які працюють над проектом «Історія школи» Сосновська А. та Глазов М.

3 СЛАЙД (зі шкільним садом)

Сосновська О. Цвіте та шумить шкільний садок загальноосвітньої Малишевської середньої школи. І раптом як у казці: «Скоро діло робиться…» з'являється двоповерховий будинок. На місці шкільного саду будується будівля для хлопців, які навчалися в середній школі, і називалася ця будівля інтернатом.

Ви запитаєте, навіщо був потрібен цей інтернат? Ми вам зараз пояснимо. Раніше та й зараз у середній школі хлопці навчалися з різних населених пунктів. Шкільних автобусів не було і хлопцям тут доводилося жити. Для цього і було збудовано цей будинок, а називався він інтернатом Малишевської середньої школи. Цілий тиждень діти жили тут, навчатися ходили до будівлі школи, а на вихідні їхали додому. Побудовано та пущено в експлуатацію цей будинок був у 1974 р. (на дорозі «історії» з'являється дата 1974 - інтернат загальноосвітньої Малишевської середньої школи)

(Звертаю увагу на «дорогу історії»)

А тепер увага на екран!(з'являється фото). Ви бачите фотографію минулих років, уважно подивіться на неї і дізнайтеся про людину, яка у шкільні роки навчаючись у середній школі жила в цьому інтернаті, а тепер працює у нас. (якщо діти не впізнали, то наступне фото)

Влітку у цьому будинку працював шкільний табір праці та відпочинку.

Очок М- Дорога історії нас веде у 1984 рік. (з'являється дата) У цьому будинку відкриваєтьсяфільмотека (з'являється це слово)

- Хлопці, а хто знає, що то за організація така?

Знаєте, що таке бібліотека?(Діти пояснюють)

А що таке фільмотека? Хто здогадався?

Правильно. Ви запитаєте, а навіщо зберігати фільми? Раніше не було комп'ютерів, ДВД, відеомагнітофонів, а учбові фільми були потрібні. Ці фільми були записані на плівку та зберігалися у металевих коробках. Будь-яка школа могла замовити потрібний фільм, спеціальні люди відбирали цей фільм та відправляли до школи, людей цієї професії називалиекспедиторами . Потім цей фільм знову повертався у фільмотеку, щоб інша школа могла також замовити і подивитися його.Тепер зрозуміло, що це за організація?

(Діти-це організація де зберігалися фільми)

Раніше багато молодих людей залишалися в селі, були радгоспи, була робота, хлопці працювали трактористами.

Око М. А тепер нас історія веде у 1993 рік. У селі Малишеве, в самому центрі Росії, рівно 20 років тому відкривається спеціальна (корекційна) школа-інтернат, де ми з вами вчимося.

Сторінки минулого гортаючи, хотілося показати та згадати, як це було.

Ще раз нагадайте,скільки нашій школі років?Подивіться, як усе починалося.

4 СЛАЙД (напис на слайді "Як це було?")Перше слово було надано директору школи. Тоді ним був Максимов Іван Анатолійович. Потім діти та батьки прийняли вітання від завідувачки РОНО Бірюкової Тетяни Михайлівни та заступника голови Селивановського р-ну з соціальних питань Григор'єва Олександра Івановича. Також з вітальним словом виступила організатор позакласної роботи Бєлова М.В., яка, згодом, працювала у нас вихователем. На ґанку школи, тоді він ще був не такий як зараз, зібралися всі працівники школи. Заповітний ключ передав директорові школи інженер будівельної бригади. Була розрізана червона стрічка та діти, і їхні батьки вперше вступили до стін нашої школи, яка досі приймає хлопців, вчить їх читати, писати, рахувати і звичайно ж намагається виховати їх чесними, добрими.

За цей час відбуваються зміни. У 1999р. змінюється директор школи - ним стає Шишкіна І.І., змінюється і колектив школи. Змінюється і сама школа.

(ВИСНОВОК) Ще раз пройдемося нашою «дорогою історії». У якому році збудовано будівлю? Які організації були у цій будівлі? Коли відкрилась наша школа? Скільки років школі? А скільки випусків було? Може хтось запам'ятав, скільки всього дітей вийшло зі школи? Молодці! Давайте трохи відпочинемо.

Музична фізкульхвилинка.

Наша школа з кожним роком стає все кращою. Класи стають затишними. Не можна пройти повз кабінети, де реалії життя чарівним чином перетворюються на чудову казку, готову навчити дітей усьому, пояснити все «чому». Ви, напевно, хлопці, погодьтеся зі мною, що найцікавіший, найбезтурботніший час проходить тут у школі. Давайте згадаємо і подивимося.

«Калейдоскоп шкільного життя»(Презентація)

Корсаков Ст. Хочемо сьогодні озирнутися

На те, чим життя було сповнене,

На всі щасливі хвилини

На всі вдалі справи.

Згадаймо перше вересня. Наш калейдоскоп відкриває перше свято учнів «День знань»

Навчання, вітай!

Школа, вітаю!

Йдемо за знаннями у похід.

Сьогодні свято,

Шкільне свято-

Зустрічаємо ми учбовий рік.

Нікашов П. І ось уже на календарі жовтень, він дарує нам два свята «День Учителя» (пауза). та свято осені.

Привіт, вітаю, осінь!

Приходь на свято до нас,

Дуже просимо!

Парамонов Ст. Наступна сторінка календаря-листопад, свято «День Матері». Є день у році знайомий нам

День мами називається.

Коли рідних та хрещених мам

Привітати потрібно.

У цей день найбажаніші гості – це мами.

Скотников С. Сніжинки пролітаючи

Кличуть, кличуть вперед.

Ми календар гортаємо

Грудень вже настає,

А разом із ним і свято щасливий новий рік!

Око М. відкриваємо наступний аркуш календаря - починається січень, чудові казкові вечори.

Два чудові тижні наступили Святки.

Ворожки, танці, ігри та колядки

Фролова Ю . Лютий, лютий зима та сонце!

У лютому свято є у нас одне-

Це свято-день чоловіків.

Арнст А.

Не мілини ще хуртовини,

Не відшуміли до кінця,

А наші душі потеплішали,

І в мить відтанули серця!

Нехай зима сповнена азарту,

Весна прийшла сьогодні до нас!

І ми бажаємо вам щастя!

Козлов Г. Ось квітень у вікно стукає,

Що несе нам наш квітень?

Прилітають з півдня птахи,

Тане сніг, дзвенить крапель

Свято Космонавтики

Відзначають у цей день!

Кірєєв Ст.

У квітні відбувається ярмарок професій. "Народні промисли"

Добре за старих часів жили,

Дерев'яні ложки були,

Немає їдалень, немає десертних,

Чайних ложок також немає.

Зате багато так гарних

Дерев'яні, серце милих.

Ложки, миски та скриньки

Розписали хохломою.

Піскунова До.

Свято світу в країні та весни.

Цього дня ми солдатів згадуємо,

Тих, хто не повернувся в сім'ї з війни.

Корсаков Ст. І остання сторінка нашого веселого калейдоскопу

Продзвенить дзвінок веселий,

Покличе із собою хлопців.

До побачення наша школа!

Співали з вами та танцювали,

І все втомилися.

Шкільний наш калейдоскоп

Прощається з вами цілий рік!

Ось ми і згадали щомісяця, прожитого у нашій школі. Все-таки цікаве шкільне життя,ви згодні зі мною?У цьому нам допомагає наша шкільна дружба. Давайте трохи відпочинемо.

(фізкульхвилинка)Руки на пояс зараз покладіть,

Вправо і вліво тихенько хитніться.

Тепер над собою давайте помахаємо-

Голубом світу спалахнуть наші руки!

Нашій планеті розбратів не потрібно,

Хлопцям та дорослим потрібна лише дружба!

Дружба! Дружба! Дружба!

Я повторюся, для того щоб шкільне життя було веселим, цікавим нам потрібна дружба.

Кожен із вас знає кожен куточок своєї школи.

Сосновська А, Коли осіннім похмурим днем

Вперше до школи я увійшла,

Мене овіяло теплом,

Як від пекучого вогню.

Бріла я повільно по холу

Мені було не знайоме все.

Тепер я знаю свою школу

І кожен куточок її.

І по знайомих коридорах

Звично прямую до класу

І всупереч усім розмовам

Іти я рада щоразу.

І хоч тепер мені все знайоме

Але в похмурий день, як вперше

Мене теплом зігріє школа.

І я увійду до знайомого класу.

А зараз я пропоную погратись. Гра називається "Хто краще знає свою школу". Я запитую вас, а ви піднімаєте картку з правильною відповіддю.

  1. В якому році відкрилася школа (1993)
  2. Скільки сходинок на шкільному ґанку?(1)
  3. Скільки навчальних кабінетів у школі? (13)
  4. Скільки вікон у нашій школі? (51)
  5. Скільки років школі? (20)
  6. Скільки сходинок на шкільних сходах у коридорі? (18)
  7. Скільки спалень у школі? (9)
  8. У якому році було збудовано будинок? (1974)
  9. Скільки випусків було за ці роки? (13)

10.У якому році відкрилася фільмотека? (1984)

11. у якому розташовувався клас професійного училища?(1990)

Молодці більшість хлопців давали вірні відповіді, а ті, хто помилявся ще раз пройдуть по школі і знайдуть правильну відповідь.

Хочу звернути вашу увагу на виставку малюнків «Мій шкільний будинок». Які яскраві, барвисті малюнки. Напевно, у кожному такому будинку панує добро, дружба, радість, порозуміння. Я думаю, що і ви робитимете все, щоб у нашій школі теж було весело жити, дружити і вчитися.

Ми вже говорили, що наша школа цього року святкує ювілей. Зараз стало модно на свята запускати у повітря феєрверки чи повітряні кулі. Ось і ми зараз із вами запустимо над нашою школою повітряні кульки з вашими побажаннями нашій школі, і нехай кожне наше бажання здійсниться. (Коли діти прикріплюють «кульки» вони промовляють своє побажання) (Музика).

(процвітання,

терпіння,

добрих учнів,

довголіття,

гарного спортзалу,

гордості за своїх учнів,

щастя,

щоб вона була світлою, затишною,

Щоб школа не старіла,

міцних нервів та здоров'я вчителям та вихователям

залишатися теплим та рідним будинком,

щоб учні ставали кращими, слухнянішими.)

Від себе хочу побажати школі світитися вогнями щасливих дитячих очей, розуміння, натхнення, досягнень і перемог.

Нікашов П. Наша школа маленька Батьківщина

Тут ми багато нового дізналися.

Багато книжок ми перечитали.

Школа вчить нас добру та терпіння,

Любити друзів, вчителів та саме вчення.

Зі школи наші долі починаються,

І в серці ніколи не забувається

Щаслива шкільна пора.

З 20-річчям! Ура!

Ось на такій веселій, позитивній ноті мені хотілося б закінчити наше заняття.